Laulu- ja tantsupidusid on peaaegu iga eestlane harjunud pidama natuke enda omaks. Pidude korraldamine on vastutusrikas ülesanne, mille tulemusi jälgitakse kullipilgul. Igal peol on oma loominguline meeskond, ent pinnase selleks, et peadirigentide ja -lavastajate visioonid teoks saaks, loob Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

Äsja valiti sihtasutusele uus juhataja. Margus Toomla pole selles maailmas uustulnuk. Rahvatantsuga on ta tegelenud noorukieast. Hobi korras juhib ta ühes rahvatantsumaailma legendi Maido Saarega praegugi täiskasvanute tantsurühma Kindakiri. Ta oli 2017. aastal toimunud noorte tantsupeo „Mina jään” pealavastaja. Kui siia lisada veel 13 aastat Tallinna linnasüsteemis töötamist ja õpilasmaleva rühmajuhi taust, saab kokku üsna eeskujuliku komplekti.

Koroonapandeemia tingimustes tundub suurürituste plaanimine üsna tänamatu. Kui palju sa muretsed, millisesse aega uue ametikoha vastuvõtmisel sattusid?

Ega ma väga muretse. Ajad on erinevad ning selle järgi tuleb tegevusi planeerida ja olukordi vaadata. Mis siin ikka. Mäletan, et kui 2008. aasta sügisel Pirita vaba aja keskuse juhatajana alustasin, tuli kohe suur majanduslangus. See oli kõigi jaoks ootamatu.

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: