"Kolm päeva augustis" Kaader Filmist

Žürii, mis koosnes erinevas vanuseklassis Rootsi lastest ja koolinoortest valis parima filmi 30 filmi hulgast, 22-st riigist.
Festivalil auhinda vastu võtnud filmi režissööri Madli Lääne jaoks on sellisel auhinnal eriline tähendus.

„Kuna tegu on koguperefilmiga, mille peategelased on lapsed, siis see hinnang tuleb nö. sihtgrupi kõige olulisemalt osalt“, ütles filmi autor ja lisas: „Laste žürii koordinaatori sõnul oli laste otsus vâga üksmeelne ja igaühele olid filmi juures erinevad asjad meeldinud. Nooremad ei saanud poliitilisest liinist küll aru, aga neile olid mingid omad teemad meeldinud.“

Film on sellel aastal osalenud juba 22 filmifestivalil, muuhulgas ülimainekal Palm Springs ShortFestil. Parima lastefilmide auhind on Madli Lääne filmile kolmas auhind. Mais sai "Kolm päeva augustis" USA-s Bostoni filmifestivalil IFF Boston parima lühifilmi publikuauhinna ning juunis Euroopa meediaauhinna CIVIS Media Prize Berliinis.
Sellel sügisel osaleb film veel kaheksal festivalil, teiste seas PÖFF Shorts Eesti lühifilmide konkurssil.

Uppsala rahvusvaheline filmifestival on asutatud 1982 aastal. Festivali loetakse Rootsi kõige olulisemaks lühifilmifestivaliks, millel kodumaiseid lühikaid esilinastada. Ühtlasi peetakse
festivali rahvusvaheliselt nn. kvaliteetfestivaliks, mida kinnitab ka festivali õigused nomineerida lühifilme Briti BAFTA ja Oskari filmiauhindadele.