Sandra Jõgeval on töös mitmesugused projektid. Üks näitus on tulekul Peeter Võsa avatavas galeriis Punker. Peale selle ootab ees Sandra ja tema vanemate ühisnäitus Evald Okase muuseumis (vanematest filmib ta ühtlasi dokumentaalfilmi), ülesastumine kunstifestivalil Futu Muhu ja ka uue raamatu käsikiri on valmis. Foto: Madis Veltman

Rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil toimus Kanuti Gildi Saalis traditsiooniks saanud hommikusöök. Kui seni on tantsupäeval välja antud sõltumatu etenduskunsti auhindu, siis sedapuhku jagasid preemiaid ainult eraisikud. Etenduskunstnik Kaja Kann andis esimest korda välja Zoja Kosmodemjanskaja nimelise preemia.

Küllap viitab postuumselt Nõukogude Liidu kangelase aunimetuse pälvinud Kosmodemjanskaja nimigi, et päris hariliku preemiaga tegemist pole. Eraisikute annetustest koosneva 1000-eurose preemia eesmärk on Kaja Kannu sõnul „ära märkida ja esile tuua kunstnik, kes ennastsalgavalt hoolib ümbritsevast, kunstnik, kes ei karda ideede nimel minna vastuollu valitseva institutsionaalse peavooluga, riskida olukorraga, kus ta saab naerualuseks ja tembeldatud lihtsalt lollakaks, kunstnik, kes ei puhka pehmetel institutsionaalsetel patjadel”.

« Avalehele 12 Kommentaari