Foto: Shutterstock

Miljardiriigis Indias juhtus aga nii, et taristu arendamine on kavas, aga asi ei edene makaakide tõttu. Armsad väikesed ahvid kipuvad paigaldatud fiiberoptilisi ehk kiire interneti pakkumiseks vajalikke juhtmeid puruks närima. Sellise probleemi ees on 1,2 miljoni elanikuga linn Varanasi.

Peaminister Narendra Modi on riigi internetiga korralikult ühendamisest väga huvitatud. Lähema kolme aasta jooksul plaanitakse seal 700 000 kilomeetrit kaableid laiali vedada, et vähemalt veerand miljoni elanikuga maakonnakeskused kenasti online’i jõuaksid. Varanasi puhul peavad asjatundjad tavapärase strateegia asemel siiski midagi muud välja mõtlema. Makaake on selles linnas väga palju ja neile meeldib süüa nii tavalist toitu kui ka fiiberoptikat. Ära ajada neid ei saa. Makaak on Varanasis püha loom!

Aga kus häda kõige suurem, seal suured tehnoloogiafirmad kõige lähemal. Näiteks Google’il ja Facebookil on käigus projektid, et varustada raskesti ligipääsetavad alad suhteliselt kiire juhtmeta internetiga. Kuni makaagid ei õpi Project Looni õhupalle või Facebooki droone lennu pealt kahjutuks tegema, on ka Varanasil siiski lootust.