Groteskset enesetapjat Semjon Podsekalnikovi (Jörgen Liik) vaatavad leinaehteis naine Maša (Helena Pruuli) ja ämm (Marian Heinat). Foto: Ene-Liis Semper/Teater NO99

Teatri NO99 komöödia „Enesetapja” on väärt lavastus, mis elustab laval väärt materjali. Nikolai Erdmani samanimeline tükk on üks 20. sajandi tüvitekste, mis 1970. aastatel lääne teatrimaailma rikastas. Samal ajal jäi see Nõukogude Liidus keelatuks ja pääses lavale alles pärast süsteemi kokkuvarisemist. Teksti iseloomust tulenevad ülesanded esitavad näitlejatele suuri nõudmisi, mis saavad NO99 lavastuses põhiliselt õnnestunud lahenduse.

Töötu väike inimene Semjon Podsekalnikov on laval Jörgen Liigi kehastuses rõhutatult groteskne tegelaskuju, kelle hääles ja plastikas väljendub näitlejatöö intensiivsus. Tegemist on vennikesega, kelle solvumised ja valehäbi käivitavad enesetapuhimu, mis avaneb laval kui hoogne ja kõnekas tragikoomiline mäng.

Loe pikemalt, mis tegi lavakunstikooli tudengite rollisooritused nauditavaks ja mis on selle õnnestunud lavastuse suurim miinus.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: