Foto on illustreeriv Foto: Kiur Kaasik

Vanalinna hariduskolleegiumi kitarriõpetaja ja Guitariumi juht Julia Reinman kirjutab sotsiaalmeedias nii:
"Sain täna tavapärasest oluliselt varem õhtule (tööd teha ei saa, ülikool pandi ka kinni), maandusin diivanile ja arvutasin kokku, milline on maailma tabanud pandeemia mõju Eesti kultuurile. Vastuseks sain üsna täpse “mõõtmatu pluss-miinus 1–100 miljonit”. Ilmselt saab iga tänulik kultuurisündmuse külastaja aru, kui palju tehakse tööd selleks, et miski nii väärtuslik publiku ette jõuaks, ning kui suur on kahju, mida ürituse korraldaja praeguses olukorras kannatab. Vääramatu jõud on julm ja laastav.

Mul on ettepanek. Palun leia 2020 minutit ehk 33,66 tundi oma vaba aega, et anda oma panus kultuurisektori jalule aitamiseks. Mina näiteks võin mõnel sügisesse edasi lükatud festivalil 2020 minutit transat teha. Laura võiks midagi megahead küpsetada (päris palju tuleb siis küpsetada, aga vähemalt ei söö me ise seda kõike ära). Vabatahtlikuna saaks nii mõndagi ära teha ka arvutiekraani tagant. Ehk siis palun tule ja panusta oma aega, energiat ja/või oskusi. Selle postituse kommentaaridesse võid märkida, mis on sinu tugevused, millega abiks olla saaksid".

Ankeet asub siin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!