Priit Pääsukese sõnul tuleb filmis luua mingi seisund ja atmosfäär ning viia inimene sellega teisele tasandile. Foto: Madis Veltman

„Keti lõpp” on režissöör Priit Pääsukese esimene täispikk mängufilm. Filmi pealkiri tuleb ilmselt paljudele tuttav ette, sest samanimelist Paavo Piigi näidendit on mängitud Linnateatri laval. Sealt see Pääsukesele silma ja kõrva jäigi. Ta oli juba mõnda aega filmi jaoks materjali otsinud ja teadis, et selles peaks olema komöödiaelement. Ise stsenaariumit kirjutada Pääsuke ei tahtnud. „Mulle meeldib, et film on koostegemise vorm, meeldib kellegagi koos mõelda,” põhjendab ta.

„Keti lõpp”, mille tegevus toimub viimast päeva avatud kiirtoiduketi restoranis, läks talle tekstina korda. „Selles materjalis on elu üldistaval tasandil midagi väga tabavat. Paavo töid iseloomustavad tugevad dialoogid ja karakterid. Sellest alguseks piisas.” Pääsuke tegi Piigile ettepaneku näidend stsenaariumiks kirjutada ja Piik nõustus. Teine oluline filmi käivitav lüli oli produtsent Marianne Ostrat. „Nende kahe inimeseta poleks seda filmi sündinud. Tasuta professionaalset abi oli uskumatult palju,” on Pääsuke aitajatele tänulik.

« Avalehele 0 Kommentaari