Käesoleval nädalal jõuab plaadipoodidesse Vanessa-Mae neljas stuudioalbum, mis on viiuldaja kolmas klassikalise muusika helikandja. Album “The Original Four Seasons and The Devil’s Trill Sonata” sisaldab barokieelseid virtuoos- ja lemmiklugusid: Vivaldi maailmakuulsat tsüklit “Aastaajad” ja Tartini viiulisonaati “Kuraditriller”. Tegu pole päris klassikalise albumiga, viimasteks paladeks on popseade “Kuraditrillerist” ning Disney multifilmi “Mulan” teemalugu “Reflection”.

Vivaldi “Aastaajad” on hitiks kujunenud viiulikontsertide tsükkel, itaalia helilooja Tartini sonaat “Kuraditriller” aga barokieelse virtuoosse viiulimängu tähtteoseid.

Omal moel on Vanessa-Mael klassikalises muusikas õpetaja ja eeskuju roll, seda peamiselt oma generatsiooni ees. Levinud on muusikaspetsialistide pahameel viiuldaja idee üle segada lugupeetud klassikat nüüdisaegse popiga. Selline katse muusikat segada pidavat rikkuma noorte interpreetide klassikataju. Teisalt aga jõuavad just Vanessa-Mae kaudu noorteni Puccini, Ravel, Beethoven, Bach jpt.