Vasakult: Virgo, Mingo, Aleksandra, Liina ja Guido Foto: Sigrid Viir

Helilaine.ee arvustuses märgiti „Vana tarkuse” terviklikkust, mida pean ka ise esile tooma. Palju on eri nimede taga kollektiivset loomingut?

Mingo Rajandi: Seaded ongi kõik kollektiivse loomingu tulemus. Enam ei mäletagi, kellelt üks või teine idee tuli. Minu jaoks ongi see bänditegemise mõte: igaüks panustab, mõtleb kaasa, on looja ja esitaja. Ansambli tegemine on, kasutades Ahto Abneri sõnu, nagu perekond. Sa kannatad inimeste veidrused ära ja oled üks meeskond. Mõni muidugi lahutab kohe... Verbariumi tugevus on meie erinevused, mida oskame muusika kasuks tööle panna.

Virgo Sillamaa: Üks osa kokkukasvamisest toimus proovide käigus, kus harjutasime ja mõtlesime, kuidas uusi lugusid mängida. Üldiselt kujundab igaüks oma lähenemise, mõne asja üle arutleme ja siis teeme valiku, et kas mingit teed minna või ei. Loomeprotsess on olnud päris demokraatlik. Teine kokkukasvamine ja uuestisünd toimus kindlasti stuudios, kus muusika sai hulgaliselt kihte juurde ning kus saime mingite nüanssidega keskendunult, justkui mikroskoobi all tegeleda.
Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: