Tiit Land: Hea äri on targalt aetud äri

 (7)
Tiit Land: Hea äri on targalt aetud äri
LP

Olen veendumusel, et hea äri on targalt aetud äri. Parim investeering selle toetamiseks on investeering haridusse ja haritusse.

Me teame, et läbi ajaloo on edukad olnud süsteemid, mis „kulutavad" haridusele ja teadusele rohkem raha. Haridus toetab innovatsiooni loomist, mis on tänapäeva äris üks oluline edukuse kriteerium. Innovatsiooni all pean silmas mitte ainult tehnoloogilist, vaid ka sotsiaalset innovatsiooni.

Viimasel ajal on palju diskuteeritud kõrghariduse vajalikkuse üle ja üksikisiku tasandil on seatud kahtluse alla ka kõrghariduse vajalikkus tööturul toimetulemiseks. Statistika näitab aga muud: mida kõrgem on inimese haridustase, seda kergemini ta endale töö leiab. Pealegi annab haridus inimesele võime iseseisvalt ja kriitiliselt mõelda ning julguse kujundada oma arvamust ja seda ka avaldada. Targad ettevõtjad ei mõtle ainult iseendale, vaid näevad ühiskonnas suuremat pilti, jagades oma äris teenitud kasumit ka teistega.

Ühtlasi olen veendunud, et haridusse investeerida ei ole kunagi liiga hilja. Alati on võimalik midagi juurde või ümber õppida.