Toidupanga andmed riiki ei huvita. Foto: Rauno Volmar

Naeruväärse abi taga on Eesti ametnikud, kes saatsid Brüsselisse Eesti vaeste kohta kordades väiksema arvu kui vajaks tuge päriselt. Euroopa vaesusvastase võrgustiku ning Toidupanga andmetel on Eestis absoluutses vaesuses elavaid inimesi enam kui 115 000. Lisaks suhtelises vaesuses 233 000.

Ent selline pilt, kus vaesust kannatab üle veerandi elanikest, ei lähe kokku Eesti edukuvandiga. Ilmselt seetõttu on Eesti sotsiaalministeerium saatnud Euroopa Liidule vaeste üldhulgaks vaid 45 000. See on sama hulk, kui on õiguskantsleri hinnangul ainuüksi Eesti vaeseid lapsi.

Mis kõige kummalisem – kõik need arvud on teada. Organisatsioonid, kes kõige abitumaid aitavad, puutuvad vaestega kokku iga päev. Aga nende arvamus pole huvitanud kedagi. Euroopa Liit on muutnud reegleid lihtsamaks ja pakub raha, oodates riigilt vaid 15% omaosalust, kuid valitsus ei vaevu seda isegi küsima.

Mis sünnib? Loe homsest Eesti Päevalehest Riina Solmani arvamusloost. Pikas intervjuus annab riigi nägemuse edasi ka sotsiaalminister Helmen Kütt.