“Jaanson mõtleb Ateena olümpiale,” kinnitas Eesti sõudeliidu peasekretär Jaan Tults. Eesti sõudeliit on seadnud ülesandeks tuua Ateenast medal. Polevat tähtis, kas medal tuleb ühe-, kahe- või neljapaadil.

“Jüri kavatseb Sevillas sõuda vaid kord päevas, aga see-eest palju rattaga sõita ja mägedes matkata,” valgustas Tults sõudja plaane. Jaanson teab valusate kogemuste najal, et treeningus pikka pausi teha ei tohi, ja otsib variante, kuidas Eestis pimeda aja rutiinist pääseda ning toonust säilitada.

Jaansonile lendavad järele abikaasa Tatjana ja lapsed.

Teised meie tippsõudjad Leonid Gulov, Andrei Shilin, Silver Sonntak ja Tõnu Endrekson on neljapaadi MM-võistluste seitsmenda koha saavutamise järel majanduslikult paremini kindlustatud kui varem ning harjutavad järgmist hooaega silmas pidades. Endrekson loobus ahvatlevast kutsest Birminghami sõudeergomeetrite võistlustele, eelistades õppida ja harjutada Tartus.

Gulovist, kes oli treeningutest seoses abiellumise ja mandlite lõikusega pikalt eemal, on teada nii palju, et elama hakkab mees Jurmalas. Kes Gulovit treenib ja kas ta uut kodakondsust taotleb, on lahtine. Gulovi Narva treener Sergei Glushko sai neil päevil lõpuks Eesti passi ega lähe oma andekaima õpilasega kaasa.

“Jätkame neljapaadi projektiga,” rääkis Tults. “Noorte meeste järjekord on ukse taga, kui põhinelikust Gulov-Shilin-Endrekson-Sonntak keegi välja langeb, võtame tugevuselt järgmise.”

Sõudjate tuleva suve märksõnad on neli maailma karikavõistluste etappi, rahvusvahelised regatid ja MM septembris Sevillas. Näitamaks edu Ateena olümpiateel, tuleb üle sõita kaks tänavuse Luzerni MMi seitsmendat (Jaanson ja neljapaat) kohta.