Euroopa meistrite liiga esikohakaitsja FC Barcelona pidi kaheksandikfinaali pääsemiseks alistama koduplatsil Saksamaa klubi Bremeni Werder, sest ei kaotus ega ka viik poleks Hispaania vutigiganti A-alagrupist 16 tugevama hulka viinud.

Barca sai ülesandega kenasti hakkama – liigse põnevuse vältimiseks külastas pall juba avapoolaja esimese 18 minuti jooksul kahel korral Bremeni väravavõrku ning 2:0 võiduga rahuldunud võõrustajameeskond oligi häbist pääsenud.

FC Barcelona brasiillasest keskväljamees Ronaldinho näitas, miks tema poole peab pöörduma tiitliga “maailma parim”. Kuigi ta ei teeninud 13. minutil trahvikasti joone lähedalt karistuslööki just kõige mehelikumal viisil – viskus kaitsja mõõduka puute peale murule ning manas näole valugrimassi –, oli löögi realiseerimine loomingulisuse kõrgklass.

Spartakile lõpuks võit

Selle asemel, et pall traditsiooniliselt üle Werderi kaitsemüüri väravalati alla keerutada, otsustas Ronaldinho selle lüüa õhku hüpanud mängijate jalge alt läbi paremasse väravanurka. “Meisterlikkuse tipphetk,” ülistas ka Barcelona peatreener Frank Rijkaard hoolealust.

Keskväljamehe Thiago Motta sõnul oli näha, et Ronaldinho kavatseb teha midagi erilist. “Ta mõtleb teisiti kui ülejäänud mängijad. Tema fantaasiavõime viis meid juhtima,” nentis Motta.

Viis minutit hiljem andis Ronaldinho keskväljalt terava söödu Ludovic Giulyle, kes suunas palli edasi trahvikasti keskele. Islandi tähe Eidur Gudjohnseni löödud värav oli juba asjade loomulik käik.

Rijkaardi arvates sai külalismeeskonnale saatuslikuks liigne tagasihoidlikkus. “Nad alustasid mängu kartlikult, võib-olla pelgasid nad meist rohkem surve alla jäämist,” rääkis peatreener.

Venemaa hiid Moskva Spartak küll mainekaima eurosarja järgmisse ringi ei pääsenud, kuid teenis siiski 3:1 võiduga Lissaboni Sportingu üle kodumaiselt pressilt kiitust. B-grupis kolmanda kohaga lõpetanud ja UEFA karikasarjas jätkav Spartak oli enne üleeilset püsinud meistrite liigas 22 mängu võiduta.