Derby väravavaht Mart Poom päästis Stamford Bridgeil mitmeid endale juba pronksi taganud Chelsea ohtlikke lööke, kuid kahel korral jäi oskustest väheks -- esimesel poolajal raputas eestlase väravavõrku Celestine Babayaro ja teisel mängiv treener Gianluca Vialli. Horacio Carbonaril õnnestus auvärav lüüa alles kolm minutit enne lõpuvilet.

Kaotus tähendas, et Derby langes kaheksandaks. Möödus Liverpool, kes alistas kodus Wimbledoni 3:0.

Poomi võrku raputasid Babayaro ja Vialli

Chelsea alustas võimsate rünnakulainetega ning peagi sündisid ka ohtlikud olukorrad. 8. minutil püüdis Poom Vialli löögi. Kohe jõudis Tore Andre Flo Poomiga silmitsi, kuid kohtunikulipp näitas suluseisu. 18. minutil näitas Poom klassi Roberto Di Matteo 20 meetrilt löödud palli püüdmisega.

39. minutil tõrjus Poom Di Matteo järjekordse pommi korneriks, kuid pärast kornerit ei suutnud Babayaro lööki korralikult püüda -- ka väravajoonel seisnud Stefan Schnoor ei tabanud palli.

Teisel poolajal võrdsustas Derby mängupildi, ent ohte lõid esialgu ikkagi võõrustajad. Flo jõudis Poomiga taas üks-üks olukorda -- sedapuhku määrustepäraselt --, kuid eestlane noppis tema jalalt palli. 67. minutil söötis seesama Flo kiirrünnakus täpselt Viallile, kes vahet meisterlikult kasvatas.

Carbonari auvärav sündis 20 meetrilt sooritatud vabalöögist.

Derby: Mart Poom, Rory Delap, Stefan Schnoor (59. Mikkel Beck), Spencer Prior, Horacio Carbonari, Jacob Laursen, Stefano Eranio, Darryl Powell, Francesco Baiano (59. Kevin Harper), Paulo Wanchope, Dean Sturridge (81. Paul Boertein).

Tugevam rünnak viinuks Derby esikuuikusse

"Teadsime juba enne mängu, et Chelseat on raske võita ja et välja tuleb minna viigile," rääkis Poom. "Viik oligi lähedal, ometi lõppes hooaeg kaotusega. Rahul me sellega olla ei saa, sest langesime kaheksandaks. Meie eesmärk pääseda esikuuikusse oli täiesti reaalne, tahapoole langesime tänu mitmele kevadel aia taha läinud mängule. Rünnak jäi liiga nõrgaks."

Mõne päeva pärast naaseb Poom koos perega kodumaale ning hakkab valmistuma juunikuisteks EM-mängudeks Leedu ja Tshehhimaa vastu. Samal kuul peaks Inglismaal otsustatama, kas Poomi sealset tööluba pikendatakse.