Paarkümmend sekundit enne lõppu asusid tartlased rünnakule 80:81 kaotusseisus. Kuid külalised ei jõudnudki pealeviskeni, sest korvialuses saginas kaotas Toomas Kandimaa palli. Tartlased jõudsid veel vea teha Kaido Seilile, kelle üks tabav vabavise vormistaski lõpunumbrid.

Esimese poolaja algul näis Delta mängu kindlalt kontrollivat (kiirelt juhiti 11:3), kuid siis sattusid hoogu Keila kaugviskajad. Seil tabas neli ja Taavi Telgma kaks kolmepunktiviset. Mäng võrdsustus, vaheajale mindi Keila 45:43 eduseisus.

Teisel poolajal haaras Keila initsiatiivi, juhtides korraks juba üheksa punktiga. Siis algas tartlaste lõpuspurt. Kandimaa 2+1 vähendas viimase minuti algul vahe ühe punktini, kuid just tartlaste resultatiivseima (19 punkti) mehe pallikaotus otsustas mängu.

Keila peatreener Kalle Klandorf tõi võidu ühe põhjusena välja meeskonna liidrite ühtlase mängu -- Priit Pihela viskas 24, Seil 20 ja Chris Moore 18 punkti. "Natuke oli meil õnne ka rohkem ning kaugvisked tabasid oodatust paremini," lisas Klandorf.

Keila sai teise võidu esineliku meeskondade üle. Varem oli ta korra alistanud Tallinna Ülikoolid/A. Le Coqi. Klandorfi arvates esitas Keila tookord õnnestunuma partii. "Kohtumises Deltaga jäime lauavõitluses hätta. Tartlased noppisid mitu tähtsat palli ründelauast ja tabasid valusalt," ei hinnanud Klandorf eilset esitust hooaja parimaks.

Tartlaste mängu pidas Klandorf kammitsetuks. "Tabasime vastaste mängurütmi kiirelt ära. Nad proovisid erinevaid kaitseformatsioone, aga meile vahelduv mäng sobis," selgitas Klandorf.

Deltaga teise koha pärast heitlev Nybit alistas eile Jüri Basketi 91:67. Esimese poolaja keskel juhtis Jüri 23:22, kuid viimased minutid kuulusid Nybitile. Gert Hendriksoni kolmene seadis vaheajaseisuks 40:33 Nybitile.

Kui Jüri Basketi tagamängija Reinbok tabas kolmepunktiviske ja Kim-Erik Küttis pani Indrek Varblasele "kulbi", läks Jüri rünnakule vaid 42:45 kaotusseisus. Kuid Mark Sheini möödavise nurjas kiirpealetungi ja Jüri vastupanu rauges. Tõsi, mängupilt eeldas, et mingil hetkel murdunuks Jüri nii või teisiti.

Nybiti teise treeneri Priit Teniste hinnangul mängisid tema hoolealused eile liiga rabedalt. "See võis olla tingitud kahenädalasest võistluspausist, mille ajal me tegime päris tugevalt üldfüüsilist trenni. Mehed on pisut väsinud, ent ettevalmistuse viljad peaksid ilmnema play-offis," rääkis Teniste.

Teniste sõnul pani peatreener Tiit Sokk meestele südamele, et nad võtaksid kohtumist Jüriga kui korralikku treeningmängu. "Põhiliselt tuli lihvida kaitsetõdesid, mis aga kõige paremini ei õnnestunud. Hooaja algul mängisime kaitses paremini," sõnas Teniste.

Kalev alistas eile Ehitustööriista 79:57 ja juhib 17 võiduga. Järgnevad Nybit 15, Delta 14, Tallinna Ülikoolid/A. Le Coq 9, Keila 7, Jüri 4 ja Ehitustööriist 0 võiduga.