Üllatuseks olid koondise treeningut jälgima tulnud ka tosinkond koolilast, kes fotograaf Lembit Peegli juhendamisel teiste seas Andres Operilt ja Konstantin Vassiljevilt autogrammid paberile said. Peatreener Rüütli palus Eesti meedial eeltreeningut mitte segada, kuid kohalik väljaanne oli video- ja pilditiimiga kohal. Mängupäeval ilmunud hommikune leht ristis Eesti koondise kõige ohtlikumaks mängijaks Tarmo Kingi, staaride nimetuse said külge Ragnar Klavan ning koondise eest enim väravaid löönud Oper.

Kohtumine Eesti ja Prantsusmaa vahel toimus 23 000 pealtvaatajat mahutaval MM-Arenal, mille koduklubiks on Prantsusmaa tugevuselt teises liigas palliv Le Mans FC. Väljak valmis möödunud aasta jaanuaris, selle maksumuseks kujunes 102 miljonit eurot, staadion asub äärelinnas, maailmakuulsa Le Mansi 24 tunni ringrajasõidu vahetus läheduses.

Eesti poolehoidjaid oli jalgpalliliidu andmeil kohale tulnud tervelt 120. Esimesed fännid olid kohal kolm tundi enne kohtumise algust. Sagimine staadioni ümber algas aga kuus tundi enne vilet. Kohalikud fännid ootasid tunde rahvuskoondise saabumist. Nad ei pidanud pettuma, suurnimed eesotsas Franck Ribery, Samir Nasri, Karim Benzema, Florent Malouda ning Patrice Evraga olid kohal.Eesti kaotas avapoolaja 0 : 2Prantsusmaa näitas juba eilse kohtumise eel mehi platsile üles rivistades, et tahavad enne EM-i algust ühe tõsise lahingu maha pidada – platsile jooksid Prantsusmaa põhitegijad, eesotsas Müncheni Bayerni terava ääreründaja Franck Ribery ja Madridi Reali edurivimehe Karim Benzemaga.

Kuulsatele vastastele ja Le Mansi staadionile kogunenud 25 000-pealisele kodupublikule vaatamata avanes mängu alguses parim võimalus skoori avamiseks just valges särgis mänginud Eesti koondisel. Kaheksandal minutil veeres Henrik Ojamaa terava nurga alt teele saadetud löök vaid õige napilt Prantsusmaa väravast mööda. Ojamaal oli veel paar head šanssi skoori avada, kuid Prantsusmaa kaitseliin takistas teda edukalt. Ka Konstantin Vassiljev pääses korra värava alla ja näitas taas kord üht oma võimsatest löökidest, paraku seekord see väravavõrku ei lennanud.

Pärast eestlaste mõningast initsiatiivi haaras Prantsusmaa koondis ise härjal sarvist ja asus survet kasvatama. 25. minutil asusidki nad juhtima – Franck Ribery, keda tõhusalt abistas Karim Benzema saatis palli Eesti värava poole teele, Sergei Pareikol seda püüda ei õnnestunud. 37. minutil lisas juba Benzema ise veel ühe tabamuse, saates palli nurgalöögi järel tagaposti põrkest efektselt väravasse. 2 : 0 tulemusega avapoolaeg ka lõppes. Eesti Päevalehe trükki mineku ajaks polnud kohtumise teine poolaeg veel lõppenud.

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Taijo Teniste, Sander Puri, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Tarmo Kink, Henrik Ojamaa, Andres Oper.

Prantsusmaa koondise algkoosseis: Hugo Lloris, Patrice Evra, Philippe Mexes, Adil Rami, Mathieu Debuchy, Alou Diarra, Franck Ribery, Florent Malouda, Yohan Cabaye, Samir Nasri, Karim Benzema.