19.-20. oktoobril sõidetud historic-sarja meistrivõistluste etapil Austrias saavutasid Ladal võistelnud Villu Mättik ja Mait Mättik klassivõidu. Kaardilugeja sõnul pakkus võistlus palju uusi kogemusi, kirjutab www.rally.ee.

Ostarrichi historic-rallil osalenud eestlased Villu Mättik - Mait Mättik lõpetasid kaheksast kiiruskatsest koosnenud võistluse kahekümne parema hulgas.

"Värsked muljed on väga erinevad," rääkis Mait Mättik. "Tegu oli küll asfaldiralliga, aga lumi oli maas. Jäime rahule, kuna lume peal asfaldirehviga sõita oli tõesti omapärane kogemus. Nii tekkis võimalus ka Porschedele vastu astuda."

Mättik rõõmustas, et autoga ei olnud mingeid probleeme: "Meil ei olnud õnneks mingeid intsidente."

Mait Mättik märkis, et muljed tänavusest võistlusaastast historic-rallidelt on tervikuna positiivsed. "Arvan, et need sõidud on igati kasuks tulnud. Sain väga palju kogemusi. Kõigil tasuks proovida, keda selline asi huvitab!"

Austrias peetud võistlus oli Mait Mättiku jaoks sel hooajal nn klassikaliste autode rallil viies. Koos Villu Mättikuga osales ta neljal historic-rallil, nädal pärast Saaremaa rallit tegi aga võistluse San Marinos kaasa koos soomlase Jukka Koskineniga 1975. aasta Toyota Celical. "Siis oli tulemuseks absoluutarvestuse 61. koht ja klassivõit," lisas Mättik.

RALLY.EE