Play-off mängudele pääsemiseks peavad kalevlased saama kahe alagrupi nõrgemate meeskondade turniiril kahe parema hulka.

Barons isegi säästis Kalevit suuremast kaotusest kui 60:67. Kui viimasest veerandajast jäi mängida neli ja pool minutit, juhtisid võõrustajad 18 punktiga. Kalevi keskmängija Travis Reed võttis kaotuse kokku: “Me ei suutnud üldse tabada. Nad mängisid lihtsalt paremini. See oligi kõik.”

Peatreener Veselin Matic kiitis hoolealuseid teisel poolajal näidatud võitlusvaimu eest, kuid tõi välja iseloomulikuks saanud vea. “Mängus oli tühje kohti, kus keegi ei teinud viis-kuus minutit midagi,” tõdes ta. “Peame sellest kombest lahti saama.”

Rünnak ei liikunud

Taagaks Kalev/Cramo kaelas sai kohutav teine veerand. Pingilt sekkunud Kristjan Kangur suutis esimese palli korvirõngasse ajada alles 5.55 minutit enne poolajavilet. Kõnekas moment tekkis paar minutit enne veerandaja lõppu, kui mängujuht Valmo Kriisa tõi palli üle keskjoone ning ülejäänud kalevlased vaatasid mõniteist sekundit oma nurgas – rünnak seisis. Kalev kaotas veerandaja koguni 19:4 (!) ning poolaja 22:33.

Vaheajal riietusruumis kaua viibinud kalevlased tegid Gregor Arbeti, Kriisa ja Reedi korvidest väikese spurdi, kuid Läti meeskond säilitas vähemalt seitsmepunktise vahe. Kalevil tekkis õrn lootus viimase veerandi alguses, kui Arbet ja Reed tõid kiiresti kuus punkti. Armands Škele vastas kaugviskega.

Matici sõnul jäi vahetusmeeste panus lahjaks. “Pingilt mängu sekkudes tuleb ka kaaslasi aidata,” selgitas ta emotsionaalselt.

Ta kiitis põhikoosseisus alustanud ja neli kaugviset tabanud Arbetit ning haiglast Kriisat. “Arbet oli “kuum”, kuid kaaslased ei kasutanud teda piisavalt. Kriisa jättis gripi tõttu hommikuse trenni vahele, ometi tegutses kasulikult,” lausus juhendaja.

Ikka kummitab Kalevit snaipri leidmise probleem. Matic ühtegi nime esile tuua ei osanud, kuigi teadis, et käib aktiivne otsimine. “See on paljuski õnnes kinni, keda siia leiame,” tõdes ta.

Homme kohtub Kalev kodusaalis Euroopa karikasarja avamängus Liege’i Basketiga.

Samasse alagruppi kuulub ka BC Kiiev, teisele etapile saavad kaks paremat meeskonda.

Balti liiga

A-grupp. Riia Barons/LMT – Tallinna BC Kalev/Cramo 67:60 (Marshall 17, Skele 11 + 9lp – Arbet 16, Burlacu 12+8lp, Reed 11+11lp). Vilniuse Sakalai – Kaunase Žalgiris 85:91. Klaipeda Neptunas – Valmiera Lacplesa Alus 84:87. Žalgiris – BC Šiauliai 85:63. Sakalai – Neptunas 75:92. Pingerida: 1. Îalgiris 8/0, 2. ·iauliai 5/3, 3. Barons 4/4, 4. Neptunas 4/4 , 5. Sakalai 3/6, 6. Valmiera 3/5, 7. Kalev 2/7.

B-grupp. Kaunase Atletas – Riia ASK 62:88. Vilniuse Lietuvos rytas – Ventspils 77:69. Kedainiai Nevezis – PaneveÏys 84:97.  Nevezis – Atletas 100:62. Pingerida: 1. Riia ASK 7/1, 2. Lietuvos rytas 7/1, 3. Ventspils 5/2, 4. Tartu ülikool/Rock 4/4, 5. Nevezis 3/6, 6. PaneveÏys 1/6, 7. Atletas 1/8.