Eesti parim korvpallur Martin Müürsepp oli juulikuus öelnud koondisele “ei”, kuid tunnistas, et mõtles augustis naasmisele.

Siiski jäi asi katki. “Praegu on vaja trenni teha,” lausus Tartu Rockiga Kääriku-laagris rassiv Müürsepp.

Eesti pidas eile viimase EM-i valikturniiri eelse kontrollmängu ning kaotas Decinis Tšehhimaale 56:88. Eesti võitis küll esimese veerandaja 23:20, kuid teisel veerandil järgnes üks pallikaotus teisele ning tolle perioodi võitsid tšehhid 21:5.

Paremini ei läinud ka teine poolaeg. Eesti tegi 29 pallikaotust – suuremad patustajad olid Valmo Kriisa 6 ja Gert Dorbek 5-ga. Dorbeku kontosse jäi 10 minutiga veel 5 viga ja 2 möödaviset.

Eesti resultatiivsemad olid Tanel Tein 13 ja Tarmo Kikerpill 10 punktiga. Muljetavaldav oli tšehhide liidri Jiri Welchi panus: 20 punkti, 6 lauapalli, 5 korvisöötu, 5 vaheltlõiget. Eesti alustab EM-valikturniiri tuleval neljapäeval, 31. augustil kodumänguga Taani vastu.