Esimese 500 meetri järel asus Eesti paatkond koguni liidrikohal, ent seejärel nihkusid Saksamaa, Poola ja Itaalia mööda.

"Peame alles õppima suurel kiirusel ühtses rütmis töötamist," tõdes Silver Sonntak. "Sellist hoogu pole me varem kogenud, kahepaadi kiirus on madalam. Iga sõiduga muutub asi paremaks. Andsime endast maksimumi, kõik neli meest pressisid nii kuidas jaksasid."

Finiðijoonel lahutas Eesti neljapaati finaalikohast kaks sekundit. Tihedas rebimises jäeti seljataha Valgevene ja Austraalia paadid. "Finaalikohast jäi uskumatult vähe puudu," ohkas Sonntak.

"Poisid alustasid väga teravalt ja tegid tugeva sõidu," hindas kohapeal viibiv Jaan Tults. "B-finaalis võib kõike juhtuda, sinna on kogunenud võrdne seltskond."

Teisest poolfinaalist lisandusid nõrgemasse finaali Venemaa, Tðehhimaa ja Rootsi. "Võtame eesmärgiks seitsmenda koha," teatas Sonntak. "Samas on raske midagi ennustada, eks võistlus näitab, milleks suutelised oleme."

Sonntaki sõnul valitses eile Luzerni sõudekanalil muutlik ilm. "Kord oli tuulevaikus, siis puhus suure kiirusega vastu," kirjeldas ta olusid. "Võitjate ajad jäid lohutussõitude tulemustele alla."

Tultsi arvates on neljapaadi MMil osalemine ennast juba õigustanud. "Mitmed spetsialistid on ligi astunud ning poiste ilusat sõitu tunnustanud," väitis ta. "Tähelepanu äratas ka meie paadi punane värvus, seda on konkurentide omast kerge eristada. Tänagi hüüdis teadustaja: 500 meetri kohal juhib punane paat."

Peep Pahv