“Finaal oli tabamus kümnesse,” kommenteeris võistlustel esindajana viibinud sõudeliidu peasekretär Jaan Tults. “Meie poisid kontrollisid kindlalt sõitu ja edestasid teiseks tulnud Prantsusmaad umbes poolteise paadipikkusega.” Pronksi sai Ungari.

“Kohalikele pealtvaatajatele oli suurim pettumus austerlaste jäämine neljandaks,” lisas Tults.

Narva treeneri Sergei Gluðko sõnul oskas ta kuldmedalit oodata. “Võib-olla tundub, et ma pole tagasihoidlik, kuid Endrekson-Gulov kuulusid peamiste kullanõudlejate sekka. Ja kui arvestada, et mullu võitis Gulov sama jõuproovi koos Andrei Ðiliniga, pole tiitli kaitsmine mingi üllatus,” rääkis Gluðko.

Et seekord sõitis Gulov Endreksoniga, ei tähenda veel paaride lõplikku segipaiskamist - Ðilin jäi vanuse tõttu võistlustest välja.

Aga kes peaksid täiskasvanute MM-il paariskahesel sõitma? “Mina eelistaks hoopis neljapaati. Võtame veel Silver Sonntaki juurde ja saame tugeva neliku,” vastas Gluðko.

Eelmisel nädalal otsustas sõudeliidu juhatus, et MM-ile sõidab Jüri Jaanson ühepaadil ning üks paariskahene, mille koosseis otsustatakse hiljem. Ehkki neljapaadi moodustamine lükati tagasi, loodab Gluðko, et otsust muudetakse.

Gulov ja Endrekson said koos harjutada vaid kümme päeva. “Selle ajaga tehnikat põhjalikult ei muuda. Tähtis oli vaid ühtne rütm kätte saada. Tulemus näitab, et see õnnestus väga hästi, kuigi ideaalini jäi veel palju maad,” sõnas Gluðko.

Ants Põldoja