Tumedapäine Sofia on tegelikult kreeklanna, kuid Jaapanis sõudmise maailmameistrivõistlustel on ta Sloveenia sõudmismeeskonna kutsel. “Sloveenlased on minu head sõbrad, nemad mind siia tõid ning nüüd kogun peatreeneri jaoks sõitude statistikat analüüsimiseks,” räägib Sofia.

Kuna nii mõneski paadiklassis on Sloveenia ning Kreeka vihased konkurendid, tekib Sofial enda sõnul tihti huvide konflikt. Sellepärast on tal musta vildikaga ühele õlale kirjutatud SLO ja teisele GRE.”Ma ei julge kumbagi tiimi kõvasti ergutada, kuigi seda väga teha tahaksin. Kreeka on mu kodumaa, kuid olen siin Sloveenia kutsel ja nemad istuvad mu selja taga.”

Sloveenia ja Eesti teed ristuvad neljapaadis, kus eelsõitude põhjal oldi kaks parimat. “Eesti ja Tšehhi on ohtlikud konkurendid,” kinitab Sofia. “Teil on väga tugev meeskond, ütleksin et olete suurimad favoriidid esikohale. Ütlen, et esikohale võistlevad teie, meie ja Tšehhi. Venemaast pole küll kullavõitlusesse sekkujat loota.”

Kuid seda, et Sloveenia kaks parimat sõudjat, nii kahe- kui ka neljapaadis kaasa tegevad Luka Špik ja Iztok Cop väsivad, Sofia sõnul loota ei tasu. “Nad on täielikud professionaalid ning teavad, mida teevad. Lisaks on nad kahepaadist teistest palju üle. Neljapaadis on meeskonnad suhteliselt võrdsed.”

Sofia jutu kinnituseks juhtisid Spik-Cop kahepaadi poolfinaali algusest lõpuni ja võisid selja juba enne finišit sirgu lasta.

Eesti kahepaat jõudis C-finaali

•• Eesti sõudekoondise kahepaat näitas neljapäeval senisest särtsakamat sõitu ning kindlustas koha C-finaalis, kus eesmärgiks on seatud 13.-14. koht.

•• Treener Mati Killingu sõnul hakkab meestel alles nüüd õige sõit tasapisi välja tulema. C/D-poolfinaalis saadi ·veitsi järel teine koht, kaotades võitjatele vaid 0,71 sekundit. Eelmisel päeval oldi šveitslastele alla jäädud peaaegu 6 sekundiga.

•• “Allar Raja hakkab alles nüüd täielikult haigusest üle saama. Tuline kahju, et see nüüd pidi juhtuma, kuid hädad käivad mööda inimesi,” tunnistas Killing. “Nüüd tuleb lihtsalt C-finaalis head sõitu näidata.”

•• Killing nentis, et oleks võistlus veel päeva edasi lükatud, nagu alguses plaaniti, näitaks ka kahepaat paremat sõitu, sest siis oleks Raja rohkem kosuda jõudnud. Väiksemat kaotust ·veitsile põhjendas treener sellega, et kui eile olid Raja-Sonntak kestnud 1000 meetrit, siis täna juba 1500. “Nüüd tuleb veel viimased 500 meetrit ka vastu pidada,” ütles Killing.

•• Allar Raja sõnul on asi heast sõudmisest siiski veel kaugel. “Sõit kuidagi logiseb, treeningul ja harjutades sõuame hoopis paremini. Eks siinne laine segab ka natukene, kuid kõigil on võrdsed tingimused.”