Luzerni lähedal Rotsee järvel peetud MM-konkurentsis jäi mõlemad Eesti paadid küll finaalist välja, kuid võitsid lohutusena B-finaali.

Seega olid nii Jüri Jaanson ühepaadil kui Leonid Gulov, Tõnu Endrekson, Andrei Shilin ja Silver Sonntak paarisaerulisel neljapaadil üldkokkuvõttes seitsmendad.

Jaanson jäi B-finaalis truuks oma taktikale. Poolel võistlusmaal oli eestlane viimane, kuid fini‰ispurdis kogenud Jaansonile vastast ei leidunud. Jaansoni aeg oli 6.52,89, argentiinlasel Sergio Fernandezil 6.53,29 ja kanadalasel Todd Halletil 6.53,38.

Maailmameistriks tuli Norra sõudja Olaf Tufte, kes edestas A-finaalis nimekaid Iztok Copi (Sloveenia) ja Vaclav Chalupat (T‰ehhimaa). Tufte aeg oli 6.43,04, Copil 6.43,36 ja Chalupal 6.43,62.

Neljapaadil oli eestlaste aeg 5.50,22, millega edestati Venemaad 1,1 ja Valgevenet 1,2 sekundiga. Koht veenab, et neljapaadi lähetamine MM-ile oli õige samm.

Selle paadiklassi esikolmikusse jõudsid A-finaalis Saksamaa, Holland ja Itaalia. Saksamaa oligi MM-võistluste edukaim riik viie kuld-, ühe hõbe- ja kahe pronksmedaliga.