Roosmarii Sarapuu ja Liisa Õunpuu panid kahe peale kokku koolikoti, mida nad 8. klassis kindlasti kanda ei tohi – 6 kg. Normkaal on 4,5 kg. <p>Foto: Irina Mägi</p>

„5,75 kilogrammi!” teab Saaremaa ühisgümnaasiumis äsja 7. klassi lõpetanud Liisa Õunpuu oma koolikoti täpset kaalu kõige pingelisematel päevadel. Ametlikult on 5.–9. klassi õpilastel lubatud kanda kuni 4,5 kg kaaluvat koolikotti.

Palju parem pole lugu klassiõe Roosmarii Sarapuu tarkust täis kandamiga – 5,5 kg eriti raske koolikoti päevadel. Siis annab selg natuke tunda küll, tunnistab tüdruk.

Uudishimu, kui rasket kotti tohivad alg- ja põhikooli lapsed üldse kanda ning milline on tegelikkus nende enda koolis ja Eestis tervikuna, ärgitas tüdrukuid vastu võtma bioloogiaõpetaja Inge Vahteri ettepanekut kirjutada rühihäire ja kotikaalu seosest (kui see on olemas) teadustöö ning osaleda sellega üleriigilisel õpilaste teadustööde konkursil. Püstitati hüpotees: liiga raske koolikott võib olla üks halva rühi põhjustaja. Justkui ei midagi uut, kuid seda tõendavat uuringut Eesti põhikoolide andmetel siiski ette näidata pole.

« Avalehele 5 Kommentaari