Süütust videost algas mõnitamine, milles osales terve põlvkond.

Pärast aastatepikkust kiusamist võttis 18. juunil endalt elu kõigest 19-aastane Heldin Nool. Seda nime teab terve põlvkond noori, kelle jaoks ta oli pidev pilke- ja mõnitusobjekt, kuid vähesed teadsid inimest selle nime taga.

Tema nimi sai paljudele tuttavaks 2013. aastal, kui toona 12-aastane elurõõmus tüdruk laadis YouTube’i üles oma versiooni Grete Paia laulust „Päästke noored hinged”. Heldin poleks ilmaski uskunud, kuidas lihtlabasest naljast kujuneb kulutulena leviv fenomen, seda kõige jaburamas ja robustsemas mõttes. 

Kuidas saab pelgalt üks video rikkuda ühe süütu noore inimese elu?

Keegi ei oska öelda, miks Heldinist nii kauaks kõnealune sai, aga noorte seas olid tema nimi ja nägu tuntud. Pidevad hõiked, häälitsused, vilistamine ja tähelepanu kuulusid Heldini igapäeva. Kuniks ta enam ei jaksanud. 

Nii lapsed kui ka täiskasvanud võivad sattuda olukorda, kus isiklikust kogemusest lahenduse leidmiseks ei piisa. Abi saab küsida lasteabi telefonilt 116 111. See on nõu andmise, kuulamise ja abistamise teenus. Lasteabi telefonile saab helistada ööpäev ringi, kõne on tasuta ja mobiiltelefonilt saab helistada ka siis, kui kõneaeg on otsas. Nõu saab eesti, vene ja inglise keeles. Lasteabilt saab nõu küsida ka internetis veebivestluse või e-kirja teel. Soovi korral saab jääda anonüümseks. Kõik pöördumised salvestatakse. Lasteabi leiab ka Facebookist ja nutiseadmetest rakendusena, kasutades mõlemas otsingus sõna „lasteabi”.


Avalehele
Loe veel: