Foto: Hiiu Leht

23. septembril mõistis Pärnu maakohus süüdi Hiiumaal asuva Palade põhikooli endise direktori Uno Kõivu, keda süüdistati ebakohases käitumises alaealiste suhtes ning nende alkoholi tarvitamisele kallutamises. Paragrahvi järgi seisnes ebakohane käitumine suguühtes või muu sugulise iseloomuga teos mõjuvõimu kasutades alaealise suhtes.

Lääne ringkonnaprokuratuuri sõnul ei ole võimalik kannatanute huvides selgitada, milles täpsemalt meest süüdistati. “Kannatanute huve kahjustamata ei ole võimalik toimunut täpsemalt kirjeldada, kuid kinnitada saab, et otsest füüsilist sugulist kontakti mehel noormeestega ei olnud,“ sõnas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Erm.

Kõivule mõisteti nende tegude eest kaheaastane vanglakaristus tingimisi kolmeaastase katseajaga. Tegemist on antud paragrahvi eest madalaima võimaliku karistusega.

Eesti Päevaleht kirjutas Kõivu tegemistest veebruari alguses, kui Palade põhikooli lapsevanemateni olid jõudnud jutud, et koolijuht on lastega koos purjutanud. Nende avalduste peale alustas politsei kriminaalasja ning Kõiv esitas lahkumisavalduse. Kuna küsimusi, mis täpselt toimus, oli palju, kutsuti kokku lapsevanemate erakorraline koosolek, kus politsei vastas lapsevanemate küsimustele ja rahustas neid. Ka toona olid üleval kahtlused, et Kõiv võis noortega ebakohaselt käituda.