Hiljuti peaminister Jüri Ratasega samas valitsuses istunud Janek Mäggi ja Marko Pomerants müüvad nüüd oma sidemeid, et lobida Eestis Hiina tehnoloogiagigandi Huawei huve. Samal ajal hoiatavad nii Eesti kui ka teiste riikide julgeolekuasutused, et Huaweid uutesse 5G võrkudesse ei lubataks. Selles nähakse luureohtu. Mäng käib kümnete, kui mitte sadade miljonite eurode pärast.

Detsembris majandusminister Taavi Aas ja riigikogu majanduskomisjoni aseesimees Kristen Michal, jaanuaris välisminister Urmas Reinsalu ja IT-minister Kaimar Karu. Täna justiitsminister Raivo Aeg ja riigikogu Eesti-Hiina toetusrühm. Need on osa kohtumisi, mis suhtekorraldus- ja lobifirma Powerhouse abiga on viimase kahe kuu jooksul Huawei nimele kokku lepitud. Mitmel neist on Powerhouse’i prominentsed esindajad ka ise osalenud.

Powerhouse’i juhtkuju on Janek Mäggi. Veel eelmisel kevadel kandideeris ta Keskerakonna nimekirjas riigikogu valimistel ja töötas Jüri Ratase kutsel riigihalduse ministrina. Mullu sügisel kutsus ta Powerhouse’i meeskonda veel kaks kogenud poliitikut: Isamaa pikaaegse liikme ja mitmekordse ministri Marko Pomerantsi ning endise sotsiaaldemokraadi, samuti ministriametit pidanud Andres Anvelti.

Pomerants vastutab Powerhouse’is valitsussuhete ehk lobitöö eest.

Avalehele
195 Kommentaari
Loe veel: