Foto: AP / Scanpix

Tunnistajate sõnul seisavad naised keskuses siltidega „Majapidaja“ või „Teenijanna“, lootuses, et keegi nende pakutavaid teenuseid osta soovib. Mõned neist on valmis töötama ilma puhkepäevadeta, kirjutab The Independent.

Teenijaid vahendavad agentuurid panevad naisi triikima, nukke kiigutama ning ratastoole lükkama, püüdes neid nii võimalikele ostjatele atraktiivsemaks teha. Lisaks esitletakse neid rassiliste stereotüüpide alusel, filipiinlasi reklaamitakse tarkade ning birma naisi kuulekatena.

Singapuris asuva võõrtöölistele loodud advokaadigrupi juht Jolovan Wham ütles Al Jazeerale, et mitmed agentuurid müüvad naisi teenijateks justkui oleksid nad tarbekaubad. Whami sõnul on selline tegevus Singapuris toimunud juba aastaid ning tegemist on väidetavalt mitut miljonit väärt tööstusega.

Hinnanguliselt on koduabilisi Singapuris 214 000, kellest enamikku küll koheldakse hästi, ent leidub ka neid, keda tööandjad ära kasutavad. Paljud neist naistest tulevad metropoli naaberriikide vaesematest piirkondadest, lootuses koju jääva perekonna jaoks raha teenida. Kuna aga riiki asumise eest tuleb tasusid maksta, satuvad paljud neist kiirelt võlgadesse, millest on keeruline välja tulla.