Europarlamendi president Antonio Tajani (vasakult), Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker ja EL-i eesistujariigi juht Jüri Ratas näitavad rahvale sotsiaalsamba dokumenti. Foto: Reuters/Scanpix

Reedel Rootsi Göteborgi sotsiaal-, tööturu- ja haridusküsimusi arutama kogunenud EL-i liidrid esitlesid seal dokumenti „Euroopa sotsiaalsammas”, milles kirjeldatakse arusaama Euroopa heaoluriigi tulevikust. Kokkusaamise ilmne eesmärk oli pakkuda vastukaalu finants- ja pagulaskriisist jõudu saanud euroskeptilistele populistidele ning näidata tavalistele Euroopa valijatele, et ühendus hoolib nende käekäigust. „EL-i ja selle asutuste vastu usalduse suurendamiseks on parim viis reaalselt inimeste igapäevaelu parandada,” ütles tippkohtumist võõrustanud Rootsi peaminister Stefan Löfven.

Ambitsioonide puuduses ei saa dokumenti süüdistada. Peale soolise võrdõiguslikkuse ja elukestva õppe põhimõtete rõhutamise leidub 20 ettepaneku seas mitu konkreetset nõuet. Näiteks tööhõivet puudutavas peatükis märgitakse, et igal noorel on ümberlükkamatu õigus pärast töötuks jäämist või kooli lõpetamist nelja kuu jooksul uus tööpakkumine või õppekoht saada.

Avalehele
29 Kommentaari
Loe veel: