„Bibliograafiat on koostatud üle 20 aasta ja see on valminud kolmes etapis,“ kõneles üks bibliograafia koostajatest Tiina Ritson, kes alustas ise selle tööga aastal 2001. „Alustasime siis tellimustööna ja tollases nimestikus oli ilma laulutekstide ja viisistatud luuletusteta, teatritekstide ja filmistsenaariumiteta juba 1250 kirjet.“

Aastal 2017 oli koondatud raamatusse 2282 kirjet, aga ikka oli puudu veel kirjeid eri žanrite tekstidest ning tegevust tuli jätkata. „ Aastal 2019 jõudsime täiuslikuma tulemuseni ning kirjeid oli siis kokku 4177,“ kõneles raamatu teine koostaja Krõõt Liivak.

Luuletaja, proosakirjaniku, publitsisti, libretisti, kriitiku, tõlkija, lastekirjaniku, õpikute koostaja ja laulusõnade autori Leelo Tungla bibliograafia koostamisse on veel panustanud Tiina Aasmann, Eha Garšnek, Meeli Karu ja Signe Suursöödi. Trükise kujundaja on Margit Plink.

Leelo Tungla bibliograafia koosneb kolmest osast: tema looming, elu ja loomingu käsitlused ning laulutekstid ja viisistatud luuletused. Eessõna Leelo Tungla loomingust on kirjutanud Rein Veidemann.