„Me ei loo endale illusioone, et hakkame võistlema Eesti Draamateatri või Vanemuisega. Meil pole sellist meeskonda või maja. Samas saame teha lavastusi võimalikult professionaalselt,“ ütleb Nuutrumi juht Jaanus Nuutre.

Maria Kruusement

Tänase kultuuribiidi muusika valis vabakutseline näitleja Lauri Kink, kes kehastab TEMUFI teatri suvekomöödias „Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest“ peategelast Oskar Lutsu.

Margus Mikomägi: Emajõgi, rahamaa – kes neid suudaks ühenda?
Kultuuripealinna Tartu lavastuste „Rahamaa“ ja „Emajõe sünd“ arvustus

Enne kultuuripealinnas Tartus lavale toodud „Emajõe sünni“ ja „Rahamaa“ nägemist vasardas miskipärast peas: Emajõgi, rahamaa – kes neid suudaks lahuta... Ja mitte ainult võtmes, et Emajõgi on igavene nagu kuritegelikud rahapesuskeemidki. Lavadel nähtu sundis küsimuse ümber sõnastama.

Margus Mikomägi

Tänase kultuuribiidi muusika valis lavakooli lõpetav ja sügisest Tallinna Linnateatrisse suunduv noor näitleja Hele Palumaa, kes astub üles 10. augustil Järvamaal Esna Mõisas esietenduvas Kristjan Üksküla lavastuses „Võluöö ulgumerel“.

Eesti Teatri Agentuuri andmebaas ütleb, et saabuval suvel on me teatriilmas tulekul 48 esietendust: juunis 22, juulis 16 ja augustis senistel andmetel 10. Tegelikult tuleb uuslavastusi ilmselt rohkemgi. Mida siis ikkagi vaadata tasub? Pakun oma esialgse, kahtlemata subjektiivse valiku.

Margus Mikomägi