Liialdamata on Sell oma meeskonnaga hakkama saanud sellega, et Ida-Virumaa metsatalus kasvav tehnoloogiahuviline laps saab juhtida Võrus asuvat jooneroboti või programmeerida roboti ajuks olevaid Tallinnas asuvaid mikrokontrollereid. Selleks vajab ta ainult internetiühendust ja algteadmisi tänapäeva robootikast. Lähitulevikus on võimalik isegi tarka kasvuhoonesse paigutatud tomatitaimi kasvatada interneti kaudu siis välismaal asuvast 3D printerist omale tooteid välja trükkida.

Milleks see hea on?

Lõbus küll, aga milleks see hea on? Tegelikult on taime kastmine ainult üks näide, mille kaudu keerulist, pisiosakestest ja lõpututest tähe- ja numbrikombinatsioonidest koosnevat robootikamaailma lugejale paremini näitlikustada. Laiemalt on kogu asja idee hoopiski selles, et interneti kaudu võiks igaüks erinevates laborites asuvaid seadmeid – näiteks roboteid – programmeerima õppida. Selleks lõid eestlased aasta eest sobiva e-keskkonna ning internetiserveri ja füüsilise seadme vahelise liidese.

Loe edasi, kuidas on võimalik kodust suvila tomatitaime kasta, mida selleks tarvis on, miks eestlased kogu maailmas oma leiutistega silma paistavad ja miks koolis robootika õpetamine oluline on.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega