Selles, et septembri alguses tööajast Vladimir Jakunini raha eest Venemaal käinud riigikogu väliskomisjoni keskerakondlasest liikme Vladimir Velmani tegevuses peitub võimalik konflikt, ei tohiks kahtlustki olla. Ürituse korraldajate ning rahastajate tegevus ja vaated on igati vastuolus Eesti ja Euroopa Liidu ametlike seisukohtadega. Võtkem kasvõi Velmani Venemaale kutsunud Venemaa riigiduuma saadik Jelena Mizulina, kes võitleb Ukraina tükeldamise eest ja on seetõttu EL-i sanktsioneeritud isikute nimekirja pandud.

Pole imestada, et eile Eesti Päevalehega rääkinud riigikogu saadikud mõistsid Velmani sõidu küllaltki üksmeelselt hukka. Moraalse taunimisega aga asi arvatavasti piirdubki. Ühtegi paberil olevat reeglit pole Velman rikkunud, sest Eestis sellist paberit ei olegi. Venemaal käimist saadikutele ära keelata ei saa ja eetikakoodeksit meil endiselt ei ole.

Loe edasi, miks oleks Velmani Venemaale sõit eetikakoodeksi rikkumine, juhul kui meil midagi sellist kehtiks. Kuidas Euroopa Parlamendis selliseid asju reguleeritakse ning miks Eesti parlamendisaadikud kolleegi tegevuse hukka mõistavad.