
Donald Trump kindlustaks propagandistide arvates juba esimesel ametisse astumise päeval Venemaa võidu sõjas, sundides Ukrainat loobuma oma territooriumitest. Aga Trump on esialgu probleemne kandidaat.
Edu saavutamise võti on Ukraina jaoks asümmeetriline sõjapidamine, sest Venemaal on elanikke rohkem ning ainult lahingutega Venemaad ei võida. Võitmiseks on vaja distantsilt hävitada vastase suurtükisüsteeme, logistikat, juhtimispunkte. Rustamzade rääkis juba eelmisel suvel, et Ukraina peab edu saavutamiseks tootma mitu korda rohkem droone, millega saaks edukalt rünnata sõjalisi objekte Venemaal ja ka okupeeritud territooriumil.
Oleksandr Kovalenko tõi aga esile, et ehkki Venemaal on Luhanski piirkonnas suurusjärgus 51 000 sõdurit, olevat relvastuse olukord palju kõnekam, sest komplekteeritus mitmikraketiheitjatega olevat 18%, jalaväe lahingumasinatega 21%, suurtükkidega 57% ja tankidega 70%.
Kovalenko sõnul näitavad need arvud pigem kaitsele orienteeritust. Rünnak tähendaks peamiselt jalaväe surma saatmist, seda enam, et Ukraina kaitsepositsioonid on looduslikult sobivates kohtades (kõrgendikud ja veetakistused) ning nad kastavad suurtükkidel kassettmoona.