Cloe Jancise loomingus on kesksel kohal autoportree. Selle kaudu käsitleb kunstnik enesetaju ja eneseesitluse teemasid, leides ainest ka psühhoanalüüsist ning naise ja naiselikkuse representatsioonidest visuaalmeedias. Viimaste aastate loomingus on Jancis tegelenud iluga seotud müütide, rituaalide ja objektidega.

Tanja Muravskaja on viimastel aastatel pöördunud sotsiaalkriitikast laetud fotoportreede juurest fotomeediumi eripärade ning vaatajat endasse haaravate installatiivsete elementide kasutamise juurde. FOKU väljapanekus tulevad tema loomingust esitlemisele teosed näituselt „Aiapagu. Tuglaste koduaed Tanja Muravskaja fotoobjektiivis“ (Kumu kunstimuuseum, 2019. Kuraator: Elnara Taidre). Kunstnik on fotode tegemisel vaadelnud Elo ja Friedebert Tuglase aia ilu ja loodusega kontakti loomist, mille fooniks oli toona nõukogude aja raske tegelikkus.

Elo Vahtrik huvitub anomaaliatest, representatsioonist ning võimu ja ühiskonna toimimise struktuuridest. Nende teemadega tegelemise tööriistadena kasutab ta kitši ja irooniat. Viimasel ajal otsib Vahtrik oma loomingus fotograafia ja graafika tehnikate lõimumis- ja pidepunkte.

Galerii esimese väljapanekuga kaasnevad erisündmused:

16.11 kell 14.00 Tallinna Fotokuu kunstilise juhi Kulla Laasi loeng-tuur väljapaneku ainetel

28.11 kell 18.00 Kunstnik Tanja Muravskaja raamatu „Tanja’s Gardens“ esitlus (Kirjastus Lugemik, 2023)FOKU pop-up galerii eesmärgiks on tuua arhiividest välja ja asetada uude ringlusesse Eesti kaasaegse fotokunsti väärtuslikke teoseid. Samuti soovime luua tingimusi fotokunsti väärtuse esiletoomiseks ja teoste müügiks. Põhiväljapanekule lisaks on kohapeal võimalus uurida ja soetada erinevas hinnaklassis Fotokunstnike Ühenduse liikmete teoseid, erialaseid raamatuid, juua head kohvi ning kohtuda kunstnike ja sõpradega.Teoste müügivalikuga saab tutvuda FOKU veebiplatvormi kaudu.Cloe Jancis (s. 1992) on foto-, video- ja installatsioonimeediumites töötav kunstnik. Jancis on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia eriala bakalaureuseõppe (2018) ning kaasaegse kunsti magistriprogrammi (2024). Tema hiljutised näitused on: „algajad“ koos Ann Pajuväljaga EKA Väligaleriis (2024); „Teine vaatus. Tõlkes leitud“ koos Sigrid Viiriga Tartu Kunstimaja suures saalis (2022); „Soovide kaev“ Tallinna Linnagaleriis (kuraator: Siim Preiman, 2022).

Tanja Muravskaja (s. 1978) on fotokunstnik, kes kasutab oma loomingus analüütilist lähenemisviisi ja psühholoogilist vaatlust – olgu tema käsitluse objektiks üksikisiku, ühiskonna või paiga psühholoogia. Muravskaja on õppinud fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias (2002–2010) ja Westminsteri ülikoolis (2004–2005) ning eelnevalt ajakirjandust Tallinna Ülikoolis. Tema teoseid kuulub Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogudesse. 2018. aastal pälvis Muravskaja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) Köler Prize’i peapreemia ning 2019. aastal omistati talle Valgetähe V klassi teenetemärk.

​​Elo Vahtrik (s.1999) on kunstnik, kelle peamisteks tehnikateks on foto ja installatsioon. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppe ning omandab hetkel magistrikraadi kaasaegse kunsti õppekaval. Alates 2022. aastast kuulub ta Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liitu (ENKKL). Koostöös Kertu Rannulaga on ta kaasaegse fotokunsti väljaande „starter-KIT“ alusepanija ja koordinaator. 2023. aastal pälvis Vahtrik Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi.

Eesti Fotokunstnike Ühendus (FOKU) on toetusplatvorm ja esindushääl peamiselt kaamerapõhise kunstiga tegelevatele professionaalsetele kunstnikele. FOKU eesmärgiks on tutvustada ja arendada kaasaegset kunsti, suurendada huvi visuaalkultuuri vastu ning kasvatada Eesti kunstnike tuntust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel kultuuriväljal. Ühingu kõige mahukamateks tegevuseks on rahvusvahelise kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu eestvedamine ning Eesti ainsa kunstimessi Foto Tallinn (end. Eesti Fotokunstimess) korraldamine koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega (EKKAK).