Kuigi Eestit võib üldiselt pidada turvaliseks paigaks, kus elada, leidub siin ka hulganisti murekohti, mis vajavad nii politseinike kui ka kodanike tähelepanu ja abi muutuste loomisel. Suur hulk kuritegusid pannakse täna toime nii kübervaldkonnas ja petuskeemide näol kui ka lähisuhte vägivalda puudutavates juhtumites ning liikluses.

Kuidas aga abivajajat aidata või kuritöö kahtluse korral toimida?

Siin on mõned soovitused nii enda kui oma lähedaste turvalisuse tõstmiseks:

  • Märka ebatavalisi olukordi ning ära pelga politsei teavitamist

  • Hoia silma peal oma lähedastel ja nende käitumisel – kui näed, et mõni sõber või pereliige teeb kahtlaseid tehinguid või käitub imelikult, uuri, ega ta ei ole langenud petuskeemi ohvriks ning teavita vajadusel politseid

  • Kui saad lähedaselt või mõnelt asutuselt kummalise sõnumi või kõne, siis kontrolli alati üle, kas info ja palved või nõudmised kahtlasteks tehinguteks on tulnud ikka õigest allikast

  • Ole liikluses hoolas ja ettevaatlik ning ära kuritarvita alkoholi

Oma kodukoha konstaabli andmed saad kätte sisestades oma aadressi veebilehel politsei.ee.

Millist tüüpi kuriteod ja õnnetused on aga meie ühiskonnas suurimateks murekohtadeks, mil moel toimida lähisuhte vägivalda pealt nähes või kahtlustades ning missugused on täna Eestis võimalused politseinikuameti katsetamiseks ning omandamiseks? Kõigest sellest kuuled lähemalt teistest taskuhäälingu „Turvatunde telgitagused“ episoodist.

12. novembril möödub Eesti Politsei asutamisest juba 106 aastat. Novembri jooksul on politseinikud oma ametit tutvustamas ja politsei sünnipäeva ühes inimestega tähistamas Ülemiste keskuses Tallinnas, Pargi keskuses Jõhvis, Võru Kagukeskuses, Viljandi Uku keskuses ja Tartus Lõunakeskuses.

Saates külas Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juht Margus Raspel ning Lääne-Harju politseijaoskonna juht Lea Bärenson. Saadet juhib Tanel Talve.

Jaga
Kommentaarid