KUULA | Poisid ja tüdrukud sotsiaalmeedias: Miks nad ei leia enam ühist keelt?
(30)USA presidendivalimised näitasid drastilist eelistuse muutust noormeeste seas, kus võrreldes 2020. aastaga kasvas Trumpi toetus 14 protsendipunkti. Rumeenia presidendi valimistel võitis esimese vooru peaaegu tundmatu kandidaat, kes oli end nähtavaks teinud TikTokis. Eestis arvab 49% 15-aastastest poistest, et mehed saavad poliitikas paremini hakkama kui naised.
Sotsiaalmeedia ei ole enam pelgalt meelelahutus, vaid platvorm, mis kujundab sügavalt noorte mõttemaailma ja väärtuseid. Kuid kas poistele ja tüdrukutele pakutav sisu on sama? Või on sotsiaalmeedia algoritmid loonud kaks täiesti erinevat reaalsust?
Seekordses episoodis arutavad Tartu Ülikooli meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel ja digimeediauuringute nooremteadur Kaarel Lott koos faktikontrollijate Mari-Liis Somelari ja Marta Vunšiga, kuidas ja miks noormehed muutuvad sotsiaalmeedias konservatiivsemaks ning mida see meie ühiskonna tulevikule tähendab.
Milline on sotsiaalmeedia mõju noorte vaadetele? Kas poiste ja tüdrukute erinevused viivad meid ühiskonnas suurema lõhestatuseni? Ja kuidas seda kõike paremini mõista? Kuula ja saa teada, kuidas valeinfo, algoritmid ja meediatarbimine meid kõiki mõjutavad.
„Valeinfo: paljastatud!“ podcast on eetris üle nädala. Eelmisi episoode on võimalik järele kuulata Delfi Taskust, Spotifyst ja Apple Podcastist.