ESIMENE LEGEND – VENE TÜDRUK SAI EESTLASTE KÄEST PEKSA. Haabersti Vene gümnaasiumi juures seisavad seitsmenda klassi tüdrukud, kes tunnistavad, et nemad küll kardavad õhtuti eestlaste käest peksa saada. “Õpetajad on ka öelnud, et ärge ise eesti koolide juurde minge ja kui kambad teie käest midagi küsivad, ärge vastake” räägivad piigad.

“Räägitakse, et see kõik on ühe tüdruku pärast, ühe vene tüdruku, kes sai peksa ja pärast taheti tema eest kätte maksa,” seletab Svetlana Baranova (13). Tema oskab ka kirjeldada kuidas politsei osa rahvast kõhuli maha pani ja kumminuia kasutas. “Siis tulid piirivalvurid ka,” lisavad tüdrukud.

“Kui tänaval midagi küsitakse, siis peab inglise keeles vastama, “ õpetab Kertu Avdejeva (14). Marina Mussina (14) leiab, et parem on üldse teha nägu, et midagi ei kuule.

TEINE LEGEND – VENE JA EESTI POISS KAKLEVAD TÜDRUKU PÄRAST. Mööda teed kõnnivad koos Timur Dmitrjev (18) ja tema klassiõde Anastassia Denguk (17), kes õpivad koos venekeelse Õismäe Üldgümnaasiumi 12. klassis. “Kaklusi on ju kogu aeg olnud, aga minu arvates oli see eestlaste ja venelaste vaheline kaklus kusagil septembri alguses, mille eest otsustati kätte maksta,” seletab Timur.

Anastassia lisab, et ta on kuulnud lugu eesti tüdrukust, kes läks oma eestlasest poisiga tülli ja siis otsustas venelasega käima hakata. “Eesti poiss muutus armukadedaks ning andis vene poisile tappa ja pärast taheti kätte maksta,” seletab Anastassia.

“Mingil põhjusel need noored siia reedeti ja laupäeviti kokku tulevad, ju siis neil pole midagi muud õhtuti teha, mina siin küll rahvuslikku tüli ei näe. Aga siia tullakse Lasnamäelt ka, “ seletab Timur. Tema tuleb sageli õhtul hilja koju ja on kohtunud nii skinheadide kui eestlastega, kuid mingeid probleeme pole kogenud.

KOLMAS LEGEND – EESTI POISS PEKSTI LÄBI. Eestikeelse Õismäe Humanitaargümnaasiumi poisid Kristjan Kilu (11) ja Ako Kärner (10) teavad, et eestlased tahavad venkudele peksa anda. “Iga päev kakeldakse,” ütleb üks. “Praegu on ka kisma üleval,” lisab teine.

“Üht eesti poissi peksti näkku. Ta käis sidemes peaga koolis ja nüüd tahetakse selle eest venelastele kätte maksta,” teavad poisid.

NELJAS LEGEND – MIDAGI POLE OLNUD. Venekeelse Õismäe Üldgümnaasiumi õuel on keskkoolipoisid kehalise kasvatuse tunnis. “Kas siin toimus midagi,” teevad kõik suured silmad. “Meie pole midagi kuulnud,” ütlevad kümme poissi nagu kokku lepitult ja teatava irooniaga.

VIIES LEGEND – VENE POISSI PEKSTI KUMMINUIADEGA. Venekeelse Õismäe Üldgümnaasiumi viienda klassi poisid teavad küll, mis Õismäel toimub.” Kõik algas sellest, et ühte vene poissi peksti kaigastega ja talt võeti õlu ära, siis koguneti ja korraldati strelka, “ seletab Ramiz Kasumov (11)

“Eestlased rääkisid, et kõigepealt kutsume politsei kohale ja siis aetakse kõik venelased laiali ning siis saab neid ükshaaval läbi peksta,” lisab Aleksander Aleksandrov (10)

“Siis me oleme kuulnud, et üks vene poiss peksis eesti tüdruku oimetuks, et mingi armastuse asi oli,” lisab Sergei Arsentjev (11) “Aga meie ei tea midagi, sest me oleme ainult patsaanid koolist,” lisab Ramiz võluva naeratusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid