Ðeini hilinemine kukutas volikogus kaks eelnõu läbi
Eelmisel neljapäeval jäi Tallinna volikogus napilt vastu võtmata kaks volikogu määruste muutmise eelnõu. Mõlemad eelnõud kogusid 32 poolthäält, kuid otsuse vastuvõtmiseks oli vaja volikogu koosseisu häälteenamust ehk vähemalt 33 häält.
Hagi Ðein jõudis volikogu istungile poolteist tundi hiljem, kuna ta pidi ootamatult oma töökohas Concordia ülikoolis võtma tudengitelt vastu eksami, ütles BNS-ile Mõõdukate pressiesindaja Jaak Juske.
"Tegemist oli erakorralise ja põhjendatud puudumisega, üldjuhul on Mõõdukate fraktsiooni neli liiget alati kohal. Seda ei saa öelda aga Isamaaliidu ja Reformierakonna fraktsioonide kohta. Kõige rohkem puudujaid on tavaliselt Isamaaliidus," sõnas Juske.
Volikogus läbi kukkunud eelnõude puhul oli tegemist määruste vormilise parandusega, millega volikogu pidi muutma seoses linnavalitsemise struktuuri ümberkorraldustega ametite nimetusi.
Seni Isamaaliidu ja Reformierakonna tülist Tallinnas distantseerunud Mõõdukad tegid kolmapäeval kriitilise avalduse, rõhutades oma positiivseid külgi.
"Koalitsioonipartnerid Isamaaliit ja Reformierakond peavad ületama võimalikult kiiresti tekkinud lahkhelid, et linnavalitsus võiks jätkata normaalset tööd. Pealinna võimuliidus toimuv on esile kutsunud tallinlaste täieliku hämmelduse ja äärmiselt kriitilise suhtumise linnajuhtide võimekusse," teatasid Tallinna Mõõdukad.
Tallinna volikogu Mõõdukate fraktsiooni esimehe Hagi Ðeini arvates on pealinna juhtimine tõsises eetilises kriisis. "Linnavalitsus ei tööta enam ammu ühtse meeskonnana, pidevalt esineb probleeme linnavolikoguga suhtlemises. Jätkuvad skandaalid ja süvnev võimutüli on halvanud ka volikogu kaastöövõime."
Mõõdukad loodavad oma avalduses, et isamaaliitlasest linnapea Jüri Mõis peab seekord avalikkusele antud lubadusi ja välistab igasugused suhted inimestega, kes halvendavad linnavalitsuse, Tallinna ja Eesti mainet tervikuna. "Lõputult arutult käituvat linnapead usaldada ei saa," märkis Ðein.
Mõõdukad andsid teada, et pöörasid tähelepanu eetilistele probleemidele Tallinna juhtimises juba eelmise aasta novembris ilmnenud tõsise võimukriisi ajal.