Eestile osutatud teenete eest pälvib teenetemärgi üle 400 inimese
Maarjamaa Risti I klass
George Herbert Walker Bush - Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Ameerika Ühendriikide president 1989-1993
Robin Finlayson Cook - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, endine välisminister, Suurbritannia
Patrick Cox - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, endine Euroopa Parlamendi esimees
Cristopher Patten - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, endine Euroopa Komisjoni liige, Suurbritannia
Günter Verheugen - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, Euroopa Komisjoni liige
Richard Carl von Weizsäcker - Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Saksamaa Liitvabariigi president 1984-1994
Maarjamaa Risti II klass
Norimasa Hasegawa - Eesti-Jaapani suhete arendaja, suursaadik Eestis 2001-2003
Girts Valdis Kristovskis - Eesti NATO-ga liitumise toetaja, Läti
Linas Antanas Linkevicius - Eesti NATO-ga liitumise toetaja, Leedu
Maarjamaa Risti III klass
Mai Bereczki - tõlkija, Eesti kirjanduse tutvustaja Ungaris
Franz von Däniken - Eesti-Šveitsi suhete arendaja, diplomaat
John W. Hiden - ajaloolane, Baltimaade ajaloo uurija, Suur- britannia
Sergei Kovaljov - massirepressioonide uurija, Venemaa
Eneko Landįburu - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, Hispaania
Nils Muinieks - Eesti-Läti suhete edendaja
John P. Rose - George Marshalli Keskuse direktor, Eesti julgeolekualase hariduse toetaja ja edendaja, Ameerika Ühendriigid
Martin Sajdik - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Austria
Eeva-Riitta Siitonen - Eesti-Soome koostöö edendaja
Jan Birger Store - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Soome Vabariigi suursaadik Varssavis
Dominique Struye de Swielande - Eesti NATO-ga liitumise toetaja, suursaadik, Belgia alaline esindaja NATO-s
Michael Zampelas - Eesti-Küprose sidemete edendaja
Oleg Tabakov - Eesti-Vene kultuurisidemete edendaja
Jari Pekka Olavi Vilén - Eesti Euroopa Liiduga liitumise toetaja, Soome Vabariigi parlamendi liige
Maarjamaa Risti IV klass
Juri Afanasjev - Eesti toetaja Molotovi-Ribbentropi pakti sala-protokollide avalikustamisel, Venemaa
Finn Andersen - Eesti-Taani kultuurisidemete arendaja
Markku Aro - Eesti-Soome kalandusalase koostöö edendaja
Thomas Bertelman - Eesti taasiseseisvumise toetaja, diplomaat, Rootsi
Antoine Chalvin - tõlkija, Eesti kirjanduse tutvustaja Prantsusmaal
Stéphane Courtois - massirepressioonide uurija, Prantsusmaa
Håkan Damm - Eesti-Rootsi suhete edendaja
Anton R. Dammer - Eesti-Ameerika põlevkiviuuringute alase koostöö edendaja
Lars Fredén - Eesti taasiseseisvumise toetaja, diplomaat, Rootsi
Joachim Gauck - massirepressioonide uurija, Saksamaa
Jonas Hafström - Eesti-Rootsi suhete edendaja
William Jarrett Hallowel Hough III - Balti riikide taasiseseisvumise toetaja, Ameerika Ühendriigid
Tapani Ilkka - Eesti olümpialiikumise toetaja, Soome
Sųren Claus Kjęr - Eesti Vabariigi aukonsul Aarhusis, Taani
Mikko Lagerspetz - sotsioloog, Eesti Humanitaarinstituudi professor
Dirk Lange - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja Euroopa Komisjonis
Ulla-Maija Määttänen - ajakirjanik, Soome
Stig Erik Örjan Ohlsson - keeleteadlane, TÜ külalisprofessor, Rootsi
Romualdas Ozolas - Eesti taas- iseseisvumise toetaja, Leedu
Jaakko Paavela - Eesti-Soome spordialase koostöö edendaja
Risto Erkki Juhani Penttilä - Eesti-Soome suhete edendaja
Matti Heimo Juhani Purasjoki - Eesti konkurentsiõiguse arengu toetaja, Soome
Nikiforos Sivenas - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja Euroopa Komisjonis
Lauri Ståhlberg - Eesti-Soome ärisidemete edendaja
Sigute Stonyte - Eesti-Leedu kultuurisidemete edendaja
Pekka Takala - Eesti-Soome äri- ja spordisidemete edendaja
Seija Wallius - Eesti-Soome kultuurikontaktide vahendaja
Maarjamaa Risti V klass
Sebastian Dag Ahlander - Eesti iseseisvuspüüdluste toetaja, Rootsi
Gintautas Jurgis Cesnys - antropoloog, Vilniuse Ülikooli professor, Leedu
Juha Hakala - Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Martti Helminen - Eesti-Soome kultuurisidemete arendaja
Timo Höykinpuro - Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Rimantas Jankauskas - antropoloog, Leedu
Helen Kaisa Kalli Klement - Eesti ja Põhjamaade kultuurisidemete arendaja, Rootsi
Mickael Lundgren - Eesti lähi-ajaloo uurija, Rootsi
Miroslaw Pienkowski - Eesti kultuurielu toetaja, Poola
Heimo Rantala - Eesti taasiseseisvumise toetaja, Soome
Heikki Seppänen - Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Sabine Stadler - Eesti-Saksa õigusalase koostöö edendaja
Ingmar Stuns - Eesti-Soome mittetulundusühingute suhete edendaja
Sigurd Zillmann - Eesti-Saksa koostöö edendaja
Kari Valtteri Tarkiainen - arhivaar, Eesti ja Põhjamaade suhete edendaja
Vytautas Urbanavicius - arheoloog, Leedu
Ulla Vestergaard Rasmussen - Eesti energiamajanduse arengu toetaja, Taani
Riigivapi II klass
Tarmo Kõuts - kaitseväe juhataja
Riigivapi V klass
Sirje Endre - kirjastaja, Eesti Kongressi korraldajaid, IX Riigikogu liige
Ruuben Lambur – vabadusvõitleja
Vello Peedosk – vabadusvõitleja
August Puuste – vabadusvõitleja
Vardo Rumessen - muusikateadlane, pianist, Eesti Kongressi korraldajaid, VIII ja IX Riigikogu liige
Valgetähe II klass
Uno Lõhmus - Euroopa Ühenduste Kohtu kohtunik, Riigikohtu esimees 1998-2004
Valgetähe III klass
Andrus Ansip - kohaliku omavalitsuse edendaja
Paul Himma - Eesti muusikaelu korraldaja ja arendaja
Indrek Kannik - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja
Jüri Kraft - ettevõtja, taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Lea Laarmaa – riigikohtunik
Tiia-Ester Loitme - dirigent, muusikaõpetaja
Indrek Neivelt - Eesti panganduse edendaja
Meelike Palli - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, diplomaat
Aarne Saar - Eesti majandus-elu edendaja
Rainer Saks - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja
Urmas Sõõrumaa – ettevõtja
Helve Särgava – kohtunik
Bruno Tomberg - sisearhitekt, EKA emeriitprofessor
Helju Vals - filoloog, ajakirjanik
Valgetähe IV klass
Jaan Anni – metsaülem
Jüri Ant - ajaloolane, TÜ emeriitprofessor
Aino Arro - rahvakultuuri edendaja
Lembit Eelmäe – näitleja
Mati Erelt - keeleteadlane, TÜ professor
Arvi Hamburg – energeetik
Leeni Hansson - sotsioloog, rahvastikupoliitika kujundaja
Sirje Helme - kunstiajaloolane ja -kriitik
Andres Herkel - publitsist, IX ja X Riigikogu liige
Anti Hirvoja – riigiametnik
Martin Hurt - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja
Raivo Hurt – audiitor
Mihhail Hütt – prokurör
Mari Ivask - keskkonnahariduse arendaja, EPMÜ professor
Elmar Johanson - eestluse hoidja Lätis
Ilmar Heinrich Jõesoo - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Tiia Kaar – riigiametnik
Toivo Kabanen - rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Volli Kalm - geoloog, kõrghariduse edendaja, TÜ professor
Kalle Karoles - metsanduse arendaja
Andi Kasak – ettevõtja
Rein Kilk – ettevõtja
Kaalu Kirme - kunstiteadlane, TPÜ emeriitprofessor
Toivo Klaar - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja
Endel Koljat – riigiametnik
Kaja Koort – riigiametnik
Oliver Kruuda – ettevõtja
Kai Kukk – riigiametnik
Maire Kurvits – riigiametnik
Vilja Kuzmin – riigiametnik
Ivo Kuusk - laulja, muusikapedagoog
Villu Kõve - õigussüsteemi edendaja, riigikohtunik
Leo Käärmann – riigiametnik
Kalle Küttis - hariduselu edendaja
Julia Laffranque - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, riigikohtunik
Anni Lahe - kohaliku elu edendaja
Ilmar Laurits - kohaliku elu edendaja
Laine Leichter – muusikaõpetaja
Enno Lend - kutsehariduse edendaja, suurperede eestseisja
Enn Liba - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Prits Liblik – ettevõtja
Laine Lõvi - kohaliku elu edendaja
Jaak Maandi – riigiametnik
Aleksander Maastik - hüdraulikateadlane, EPMÜ emeriitprofessor
Jaan Manitski - ettevõtja, kohaliku elu edendaja
Dagmar Mattiisen - Naiskodukaitse edendaja
Kalle Merusk - õigusteadlane, TÜ professor
Maie Metsalu – riigiametnik
Valdek Mikkal - keemik, TTÜ emeriitprofessor
Tähve Milt – riigiametnik
Ivar Murdmaa - eestluse hoidja Venemaal
Aadu Must - ajaloolane, TÜ professor
Tiina Mägi - kultuuripärandi hoidja
Gunnar Neeme - eestluse hoidja Austraalias
Tõnis Nirk - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, suursaadik
Maie Nisu - vallavanem, kohaliku elu edendaja
Silvi Ojamuru – riigiametnik
Olev Olesk - eestluse hoidja Rootsis ja Ameerikas
Aivo Orav - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, suursaadik
Kalju Orro - näitleja, teatripedagoog
Urmas Ott – ajakirjanik
Mare Peil - hariduselu edendaja
Walter Pent - eestluse hoidja Kanadas
Peep Pillak - ajaloolane ja arhivaar
Rein Porro – riigiametnik
Martin Puhvel - eestluse hoidja Kanadas
Raimo Pullat - ajaloolane, TPÜ professor
Aime Punga - õpetaja, hariduselu edendaja
Tiiu Raia – riigiametnik
Ain Randma – teedeehitaja
Tiia Raudma - Eesti Euroopa Liiduga liitumise korraldaja, riigiametnik
Toivo Rebane – riigiametnik
Jaan Reinson - hariduselu edendaja
Cardo Remmel – ettevõtja
Jüri Riimaa – riigiametnik
Els Roode - rahvamuusika arendaja
Andres Root – audiitor
Aino Runge – tarbijakaitsja
Sven Sakkov - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, riigiametnik
Jüri Selirand – arheoloog
Sander Soone - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, diplomaat
Horre Zeiger - muusik, helilooja
Toomas Takkis - õpetaja, hariduselu edendaja
Jaan Timusk - eestluse hoidja Kanadas
Ela Tomson - ajakirjanik, X Riigikogu liige
Tiia Toomet - kirjanik, museoloog
Leelo Tungal - kirjanik, ajakirjanik, lastekirjanduse edendaja
Vello Valm – tolliametnik
Paul Varul - jurist, TÜ professor
Rein Veetõusme – riigiametnik
Sirje Winding-Frauenlob - eestluse hoidja Austrias
Vello Väinsalu – ettevõtja
Valgetähe V klass
Raimu Aardam - kohaliku elu edendaja
Hendrik Allsaar - kohaliku elu edendaja
Aleksandr Brokk - ettevõtja, kohaliku elu edendaja
Olga Bucquet-Kask - eestluse hoidja Prantsusmaal
Anne-Mari Buravkova - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Boris Dubovik - muinsuskaitse edendaja
Aleksandr Dusman - rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Riina Eentalu – ajakirjanik
Ants Eglon – riigiametnik
Helmut Einpaul - esmaspäevamiitingute korraldaja Stockholmis 1990-1991, humanitaarabi vahendaja
Helju Eller – õpetaja
Kostel Gerndorf - Eesti taas- iseseisvumisele kaasaaitaja
Ilmar Haaviste - Eesti Rindemeeste Ühenduse tegevuse korraldaja
Rao Heidmets – filmireissöör
Leida Helde - eestluse hoidja Kanadas
Kersti Hiedel – riigiametnik
Merit-Ene Ilja - õigustõlke korraldaja
Arvo Jaakson - kohaliku omavalitsuse taastamise korraldaja, IX Riigikogu liige
Luule Järvand – muinsuskaitsja
Kalev Järvela – tantsuõpetaja
Robert Kasemägi – muusikaõpetaja
Kaja Kaur - kohaliku elu edendaja
Sulev Keedus – filmireissöör
Mati Kermas – riigiametnik
Aado Keskpaik - regionaal-poliitika kujundaja, ettevõtja
Enn Kiilaspea - eestluse hoidja Kanadas
Endel Kiisk - kohaliku elu edendaja, ettevõtja
Lembit Kikkas - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Kaarel Kilvet - teatrikunsti edendaja
Natalja Kuzina - muusikaelu edendaja
Lembitu Kuuse – ajakirjanik
Tiiu-Reet Kõrven - asjaajamiskultuuri edendaja
Rein Laaneots - metroloogiateadlane, TTÜ professor
Artur Laast - muinsuskaitse edendaja, diplomaat
Peeter Laurits – kunstnik
Viktor Leis – talupidaja
Ene Lepp – riigiametnik
Svetlana Ljutova – riigiametnik
Marje Lohuaru - hariduselu edendaja, EMA professor
Eevi Mardna – keraamik
Heino Martinson - Eesti taas- iseseisvumisele kaasaaitaja
Marika Meltsas – bibliograaf
Enn Meri - kohaliku ettevõtluse edendaja
Neeme Mikenberg – teemeister
Eha Mikk - kohtuametnik
Madis Mikko - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, riigiametnik
Leho Männiksoo – ajakirjanik
Meeri Nikolska - eestluse hoidja Ukrainas
Eve Noormets - tantsupedagoog, tantsukunsti edendaja
Eha-Leidi Nurkse – riigiametnik
Luule Nõmm - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Jaanus Orgulas – näitleja
Otto Paju - eestluse hoidja Rootsis
Toomas Pappel – riigiametnik
Jaak Peedo - eestluse hoidja Austraalias
Ruth Püss - lastesaadete toimetaja
Ester Pruul - rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Daina Pärt - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Heiki Raudla - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Kalle Rea - õpetaja, riigikaitseõpetuse edendaja
Konstantin Rein - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Johannes Reinoja - eestluse hoidja Kanadas
Kalle Reiter – põllumajandusettevõtja
Elli Riikoja – keeleteadlane
Helle-Mall Risti - eestluse hoidja Austraalias
Elmar Saarepere - eestluse hoidja Austraalias
Albert Saunanen - rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Niina Siitam – riigiametnik
Ago Silde - kutsehariduse edendaja
Mati Sutt - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Vilma Talberg - kohaliku elu edendaja
Hanno Tamm - kohaliku elu edendaja
Asko Tamme - raamatukogunduse arendaja
Ago Teder - suurperede eestseisja
Harri Teder – õpetaja
Osvald Timmas – maalikunstnik
Richard Tomingas - majanduselu edendaja
Helena Tulve – helilooja
Iivo Tuul - eestluse hoidja Austraalias
Olaf Vaarmaa - muinsuskaitsja, laeva ”Suur Tõll” kapten
Ado Valge - eestluse hoidja Ameerikas
Jaan Vali – muinsuskaitsja
Reet Viikholm – õpetaja
Valgetähe medal
Malle Alunurm - õpetaja, kohaliku elu edendaja
Kaljo Kalm - eestluse hoidja Rootsis
Tiit Kaurla – riigiametnik
Viive Metsis – riigiametnik
Riho Miller – vanglaametnik
Tanel Mätlik - rahvusvähemuste koostöö korraldaja
Rein-Vello Ojavere - spordielu edendaja
Linda-Leontine Ollmann – muinsuskaitsja
Virve Osila – kirjanik
Piret Paljak - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, riigiametnik
Priidu Ristkok – riigiametnik
Toivo Sikk - noorsootöö korraldaja
Eesti Punase Risti I klass
Manfrid Danilovitš – kopsuarst
Jaan Eha - kardioloog, TÜ professor
Adik Levin – lastearst
Toomas Paul - teoloog, Eesti kirikuelu edendaja
Airi Värnik - tervishoiu edendaja
Eesti Punase Risti II klass
Jüri Jaanson – sõudja
Toomas Kivimägi - päästetööde korraldaja, Pärnu maakonna kriisikomisjoni esimees
Markku Tapani Niskala - Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Föderatsiooni peasekretär, Eesti Punase Risti toetaja, Soome
Indrek Pertelson – judoka
Tiit Sokk – korvpallur
Kalev Timberg - päästetööde korraldaja, Vabariigi Valitsuse kriisikomisjoni esimees
Eesti Punase Risti III klass
Ingo Tiit Jaagu - kirikuõpetaja, eestluse hoidja Rootsis
Eduard (Emmanuel) Kirss - preester, kirikuelu edendaja
Ruta Mihelson – sisearst
Epp Müil - vaegkuuljate laste abistamise korraldaja
Inge Ojala - tänavalaste abistaja
Toivo Roosimaa – ametiühingutegelane
Ivar-Jaak Salumäe - kirikuõpetaja, kirikuelu edendaja
Leo Tamm - lastearst, lastekaitseliikumise edendaja
Aleksander Tammert – kettaheitja
Viracgai Techavijit - Eesti kodanike abistaja Kagu-Aasia katastroofis, aukonsul
Valentina Trofimova - kloostri eestseisja
Eesti Punase Risti IV klass
Raivo Annus - kirurg, muinsuskaitse edendaja
Eva Birgitta Elisabeth Handog - Eesti ja Rootsi kirikute koostöö arendaja
Nils Hollberg - humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Antonina Järviste - tervishoiu edendaja
Rein Kaasik – terapeut
Felix Kadarik - preester, kirikuelu edendaja
Ülo Kaljula – vereandja
Helena Kallenbäck-Trolle - Eesti lastekaitseliikumise toetaja, Rootsi
Jaan Kirss – perearst
Guido Kutser - endine õpilasvabadusvõitleja
Rein Käsk - Tšernobõli AEJ avarii tagajärgede likvideerimisest osavõtnu ja kannatanute abistaja
Aarno Tapani Lahtinen - Eesti ja Soome kirikute vahelise koostöö edendaja
Hans-Heikki Laja - humani-taarabi vahendaja
Olavi Larma - humanitaarabi vahendaja, Soome
Mihkel Leppik - sõudetreener, spordielu edendaja
Pavel Loskutov – maratonijooksja
Iivi Luik – ametiühingutegelane
Eino Lupp – ametiühingutegelane
Nora Mals – ametiühingutegelane
Helga Mihelson - eakate abistaja
Vello Muliin - tervishoiu edendaja
Hilja Mutimäe – vereandja
Jaanis Otsla – päästeametnik
Katrin Paju - erakorralise meditsiini arst
Artur-August Praks - massirepressioonide uurija
Margit Rosental - erivajadusega noorte eestseisja
Leili Sarapuu - muusikapedagoog, nägemispuudega inimeste kultuurielu edendaja
Tarja Katriina Sivonen - Eesti lastekodude toetamise korraldaja, Soome
Ruth Soonets - lastearst, väärkoheldud laste eestseisja
Kaljo Tamm - endine õpilasvabadusvõitleja
Kuno Tammearu – päästeametnik
Ene Tomberg - lastekaitseliikumise edendaja
Ago Tuuling – ametiühingutegelane
Ludmilla Unt – vereandja
Oskar Uudeküll - spordielu edendaja
Heiki Vaibla - endine õpilasvabadusvõitleja
Riina Viiding – ametiühingutegelane
Christoph Wrembek - humanitaarabi vahendaja, Saksamaa
Eesti Punase Risti V klass
Taivo Asula – vereandja
Linda Brikker - meditsiiniõde II maailmasõjas
Maria Drenkhan - õpetaja, eakate abistaja
Mihhail Fadejev – ratsaspordi-treener
Heino Jeret – sporditegelane
Kenny Jonsson - humanitaarabi vahendaja, Rootsi
Kaukko Kiisk – demineerija
Aino Kiiver - massirepressioonide uurija, represseeritute õiguste eestseisja
Marko Kristal – jalgpallur
Liidia Laaneoja - eakate abistaja
Helje Loopere - kauaaegne Eesti 100-aastaste uurija ja tutvustaja
Maimu Müürsepp - meditsiiniõde II maailmasõjas
Nadeda Pander (Pototsky) - meditsiiniõde II maailmasõjas
Elmar Sakkov - puuetega laste abistaja
Boriss Slepikovski - mägironijate arst
Janek Sõnum – demineerija
Georgi Zabulika – vereandja
Mart Tarmak - spordielu edendaja
Eesti Punase Risti medal
Tarmo Aidla – vereandja
Tiiu Blande – vereandja
Aleksander Karlep – vereandja
Väino Kask - elupäästja, piirivalveametnik
Vjatšeslav Knoll – vereandja
Rein Reile - töökeskkonna arendaja
Vaike Tauts – vereandja
Allan Teemant – vereandja
Enn Vaks – vereandja
Kotkaristi I klass
Bengt Gustafsson - Eesti kaitseväe ülesehitamise toetaja, kindral, Rootsi
Kotkaristi II klass
Miguel A. Fernandez - Eesti kaitseväe ülesehitamise toetaja, admiral, Hispaania
Kotkaristi III klass
Jürgen Bornemann - Eesti NATO-ga liitumise toetaja, brigaadikindral, Saksamaa
Philip J. Dermer - Eesti kaitseväe toetaja, kolonel, Ameerika Ühendriigid
Marko Juhani Ekström - Soome Vabariigi atašee Eestis 2001-2004, kolonelleitnant
Jens Koefoed - Taani Kodukaitse ja Kaitseliidu vahelise koostöö edendaja, kaptenleitnant
Alar Laneman - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, kolonel
Valeri Saar - Eesti NATO-ga liitumise korraldaja, kolonel
Kotkaristi IV klass
Harri Ints - kaitseväelane, kolonelleitnant
German Kesa - kaitseväe arendaja, kolonelleitnant
Olev Kärk - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Venda Luik - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Roland Peets - piirivalveametnik, kolonelleitnant
Ahti Piirimägi - kaitseväelane, kaptenmajor
Igor Schvede - kaitseväelane, kaptenleitnant
Arnold Sinisalu – kaitsepolitseiametnik
Mati Sülluste - kaitseväelane, major
Riho Terras - kaitseväelane, major
Ove Urup-Madsen - Eesti-Taani kaitsekoostöö edendaja, major
Lauri Tapio Väättänen - kaitseväe nõustaja, kolonel, Soome
Kotkaristi V klass
Priit Andevei - taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Jaan Arula - piirivalveametnik, vanemleitnant
Rene Brus - kaitseväelane, kapten
Endel Haas - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Peeter Ivask - kaitseväelane, vanemleitnant
Aadu Jõgiaas - taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Arvo Kallaste - taasiseseisvumisele kaasaaitaja
Uno Kaunis - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tarmo Laaniste - kaitseväelane, kapten
Gunnar Laev - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Evald Laidvere - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Risto Lumi - kaitseväelane, major
Rein Luup - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aleksei Maršalov - piirivalveametnik, kaptenmajor
Tõnu Miilvee – kaitsepolitseiametnik
Remi Milk - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vahur Murulaid - kaitseväelane, kapten
Janno Märk - kaitseväelane, leitnant
Tõnis Ojaberg - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ralf Palo – politseiametnik
Piret Pehme – politseiametnik
Enno Piirve - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Arvo Putmaker - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Meelis Ratassepp – kaitsepolitseiametnik
Kalev Reiljan - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Viktor Rein - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Vambola Remmel - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Andrus Remmelgas - kaitseväelane, major
Uno Roosiväli - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Leonhard Saar - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Endel Sakson - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Mihkel Salusoo - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Hans Savisik - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Artur Sild - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heete Simm – politseiametnik
Kaljo Sobik - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Toomas Sullakatko - kaitse- väelane, vanemleitnant
Hillar Tammiste - piirivalveametnik, kapten
Olev Tatar - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Rene Teimann – kaitsepolitseiametnik
Urmas Tensing - piirivalve- ametnik, major
Ago Tikk - piirivalveametnik, kapten
Leopold Vahtra - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Ludvig Vahtrik - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Aivar Vilbre - kaitseväelane, major
Harald Võsu - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Arre Illenzeer - kaitseväelane, vanemveebel (postuumselt)
Kotkaristi kuldrist
Maido Jäämees - kaitseväelane, veebel
Kristian Kivimäe - kaitseväelane, nooremleitnant
Jyri Laats - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Meelis Morell - kaitseväelane, vanemveebel
Augustin Poopuu - arhivaar, sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Margus Tooming - kaitseväelane, veebel
Ivar Uudikas - kaitseväelane, veebel
Kotkaristi hõberist
Aleksandr Bulavinov – politseiametnik
Viktor Hinn – politseiametnik
Urmas Lindmäe – politseiametnik
Avo Ostumaa - kaitseväelane, vanemveebel
Kotkaristi raudrist
Aleksandr Lüdikainen – politseiametnik
Arnold Matjaov – politsei-ametnik
Raul Rebane - politseiametnik