Eesti rahvusringhääling lõpetab alates 1. detsembrist oma saadete digitaalsete videosalvestiste müügitegevuse internetiportaalis ETV Pluss. Videoarhiivi saab tasuta vaadata ETV kodulehel ja rahvusringhäälingu kolmes uudisteportaalis. Rahvusringhäälingu portaalide peatoimetaja Aivar Pau sõnul on internetis saadete müügi lõpetamine nii ERR-i kui ka ETV Plussi haldamisega seotud koostööpartneri Elioni otsus.  

„ETV saateid sai ja saab endiselt tasuta vaadata ETV kodulehekülje arhiivisaadete alt, päevakajasaated on aga järelvaadatavad internetiportaalides Uudised.err.ee ja Novosti.err.ee mõne minuti jooksul pärast nende eetrisolekut. Spordisaated ja -videod jõuavad  rahvusringhäälingu spordiportaali Sport.err.ee,” ütles Pau. Tema sõnul saab lähitulevikus ETV kodulehel tasuta vaadata ka neid saateid ja sarju, mis ei ole veel eetris käinud, kuid mis on olnud ETV Plussis läbi aastate kõige populaarsemad. Eesti filme ja ETV lastesaateid on võimalik laenutada Elioni digi-TV videolaenutusest.

Ebarentaabel ETV Pluss

Elioni meediasuhete juhi Karin Kahre sõnul oli portaali ETV Pluss külastatavus langenud. „Kuna huvi oli väike, töö selle ülalpidamiseks aga suur, otsustasime portaali sulgeda,” ütles ta. Kahre sõnul on digi-TV videolaenutuses esindatud Eesti filmide kullafond. Kõigil Elioni digi-TV klientidel on võimalik tellida film 24 tunniks. Summa kasutamise eest lisatakse kuuarvele.

„Võimalused saateid vaadata on juba mõnda aega olemas olnud ja huvilised on need hästi vastu võtnud. Nende tingimuste juures ei ole meil vajadust käigus hoida veel ühte internetilehekülge,” selgitas Pau. Ka nimetas ta üheks põhjuseks eetilist poolt – korra juba maksumaksja raha eest toodetud saateid ei ole vaja neile tagasi müüa.  

ETV Plussi vaatab nädalas 5000–15 000 inimest. ERR-i portaalidel oli möödunud nädalal 127 123 külastajat, viimase poole aastaga on rahvusringhäälingu portaalide külastatavus kasvanud 45% võrra. ETV Pluss töötab 1. detsembrini.

ETV saated arhiivis:

www.etv.ee/arhiiv

uudised.err.ee

novosti.err.ee

sport.err.ee