Eesti alustas koosseisus Kert Toobal, Oliver Venno, Raimo Pajusalu, Janis Sirelpuu, Keith Pupart, Jaanus Nõmmsalu ja libero Sten Esna. Kohe jäädi taha 1:4 ja esimene tehniline aeg saabus türklaste 8:6 eduseisus. Eestlased jõudsid mitmel korral ühe punkti kaugusele (6:8, 8:9, 9:10, 10:11), kuid viigini jõuda ei õnnestunud ja teine tehniline vaheaeg oli Türgi eduseisus 16:12. Vastased mängisid parajas eduseisus geimi lõpuni ja võitsid selle 25:20. Volley.ee kommentaar: Eesti suurim miinus oli nõrk kontrarünnakute realiseerimine (19-st 6), oma mängu ei saanud käima Venno. Kaitses saadi mitu palli kätte, kuid servi vastuvõtust oli rünnak 40 protsenti.

Teises geimis sai Türgi algedu 1:0, kuid edasi dikteerisid sündmuste käiku eestlased. Venno asemel platsile tulnud Argo Meresaar tegutses tulemuslikult ning Eesti sai ette 5:3, 8:4 ja 10:4. Janis Sirelpuu rünnakust juhtis Eesti 15:8, Keith Puparti ründelöögi järel 19:11. Viimase punkti tõi Eestile tugev blokk - 25:14 ning geimide seis 1:1.

Kolmandat geimi alustati koosseisus Toobal, Meresaar, Pajusalu, Sirelpuu, Pupart, Nõmmsalu ja Esna. Türgi pääses ette 4:2, kuid Raimo Pajusalult, Pupartilt ja Meresaarelt tuli seejärel kolm punkti järjest. Tasavägine mäng jätkus siiski eestlaste dikteerimisel. Seisul 16:15 Eestile said türklased kaks punkti järjest jäid läksid juhtima 17:16. Pärast Puparti servi auti oli vahe juba kaks punkti (18:20), kuid Pajusalu ja Nõmmsalu rünnakud aitasid Eesti mängu tagasi. Geim lõpetas Eesti kasuks Pajusalu ründelöök seisuks 25:22. Eesti ees 2:1.

Neljas geim algas eestlastele nelja serviveaga, kuid esimese tehnilise ajani jõuti siiski 8:7 eduseisus. Seisult 9:9 pääses Eesti tänu vastaste ebaõnnestunud rünnakutele ette 12:9. Pajusalu tulemusliku rünnaku järel mindi tehnilisele vaheajale seisul 6:13 Eestile. Edu oli aga kiire sulama, türklased jõudsid viigini, kuid ette said pallinguässast alles seisuks 21:20. Esna ja Toobal ei saanud palli üles ning Türgi juhtis 22:20. Meresaar ründas ühe punkti tagasi ning servis pallingust viigi 22:22. Türklased lõi palli meie blokist auti ja said ette 23:22, kuid tegid kohe servivea. 23:23. Türgi ründaja lõi üle eestlaste bloki ning vastasel oli kasutada geimpall. Blokk siiski pidas ja seis 24:24. Seejärel servisid mõlemad meeskonnad ühe korra auti, türklastel oli kolmas geimpall, kuid ka seda ei õnnestunud neil punktiks lüüa. 26:26. Seisul 27:26 oli türklastel neljas geimpall ning nüüd said nad oma tahtmise – Pupart  ründas ühesse blokki ja geim lõppes türklaste 28:26 võiduga.

Viies geim oli samuti tasavägine, Türgi juhtis esimest korda 4:3, edasi oli aga Eesti pidevalt juhtivam pool ning pooled vahetati Toobali õnnestunud hanituse järel Eesti eduseisus 8:7. Nõmmsalu lõi palli maha ja türklased trossi ning Eesti pääses ette 11:9. Meresaare rünnaku järel lahutas eestlasi võidust vaid kaks punkti (13:11), paraku eksis mees ise kohe pallingul ning kui Pajusalu ründelöögist põrkas pall meie poolele tagasi, oli seis 13:13. Vigaderohke mäng mõlemalt poolelt jätkus, kuid õnne oli lõpuks rohkem türklastel - teiselt matšpallilt võideti viies geim 18:16 ja kogu mäng seega 3:2.

Teises avavooru mängus oli selle grupi favoriit Holland parem Lätist 3:1. Pühapäeval on Eesti vastaseks Holland, otseülekanne Vikerraadios algab kell 17.05.