Võit nõmmelaste üle tagas Florale Eesti meistriliiga tänavuse meistritiitli. Sander Post lõi täna kaks väravat, ühe tabamuse lisas Karl Palatu.

Hõbemedali võidab sel aastal eelmise hooaja valitseja FC Levadia, pronksi teenib Narva Trans. Flora võitis viimati Eesti meistritiitli 2003. aastal.

Mängu käik:

2. poolaeg

90.minut - Kohtumine on lõppenud. Flora on Eesti meister!

86.minut - Palatu pääseb Küttiga üks-üks olukorda, kuid ei suuda palli väravavahist mööda lükata

79.minut - Minkenen teeb ilusa eeltöö, kuid Anier ei oska palli värava eest sisse lükata

76.minut - Dupikovi asendab Zakaria Beglarišvili. Konsa asemel tuleb mängu Martin Klasen

66.minut - Kalju vahetab. Kouadio välja, Anti Kõlu asemele

63.minut - Kalju karistusalas toimunud segaduse järel pääseb ohtlikult löögile Post, kuid Kütt püüab selle palli

62.minut - Flora teeb teise vahetuse. Lutsu asemel tuleb mängu Nikolai Mašitšev

60.minut - Kalju teeb esimese vahetuse. Kõrtsmiku asemel tuleb väljakule Tõnis Kaukvere

58.minut - Flora teeb esimese vahetuse. Alliku asemel tuleb mängu Henri Anier

57.minut - Post teeb seisuks 3:0. Flora ilusa söödumöngu tulmusena jööb Post värava ette täiesti vabaks, kust tal pole probleeme pall väravasse lükata

52.minut - Teist poolaega on taas ründavamalt alustanud Flora. Pärast Kütti järjekorset puterdamist oskas Dupikov palli tühjast väravast mööda saata

1. poolaeg

45.minut - Esimese poolaja võitis 2:0 Flora. Kaljul polnud ühtegi ohtlikku olukordagi

39.minut - Post saab karistusalas palli, lõi pöördelt peale, kuid taas otse Küttile sülle

31.minut - Haavistu teenib kollase kaardi. Minkeneni tugev karistuslöök muudab Postist suunda, kuid lendab Küttile otse sülle

25.minut - Flora jätkab ründavalt. Minkeneni karistuslöök lendas napilt ristnurgast mööda. Mitmel korral on Kalju mängijad olnud sunnitud floralasi peatama vea hinnaga. 22. minutil teenis Konsa kollase kaardi

16.minut - Flora juhib 2:0! Nurgalöögist tulnud palli saadab väravasse Karl Palatu

9.minut -  Flora juhib 1:0! Kalju väravavaht Kert Küttil libiseb tsenderdus näppudest üle ja Post lööb palli otse õhust tühja väravasse

5.minut - Mäng algas üsna luuravalt ning esimese pealelöögi sooritas Flora, kuid Minkeneni löök suurt ohtu endast ei kujutanud

Algkoosseisud:

Flora: Stanislav Pedõk, Gert Kams, Karl Palatu, Aleksei Jahhimovitš, Markus Jürgenson, Alo Dupikov, Valeri Minkenen, Sergei Mošnikov, Siim Luts, Sander Post, Rauno Alliku

Kalju: Kert Kütt, Ken Kallaste, Mikk Haavistu, Andres Koogas, Oliver Konsa, Tanel Võtti, Sergei Terehhov, Aleks Mones, Martin Tšegodajev, Fabrice Elysee Kouadio, Christian Kõrtsmik