Kuigi Euroopa Komisjon pole veel lõplikku otsust teinud, millisesse riiki ja millisesse sadamasse tuleks niinimetatud regionaalne LNG-terminal, võib kaalukeeleks saadagi suvine Soome valitsuse otsus osaleda projektis, kui see tuleb „Soome lahe piirkonda”.

Eelmisel kolmapäeval Balti riikide ajakirjanikega kohtunud Soome gaasifirma Gasum juhatuse esimees Antero Jännes kinnitas, et neil on huvi osaleda ühises LNG-terminali projektis vaid juhul, kui see rajatakse kas Eestisse või Soome. Gasumi Baltikumi projektijuht Seppo Nurminen selgitas, et sel juhul on oluline kindlasti realiseerida ka Eesti-Soome gaasijuhe Balticconnector. Kuid nii nagu kõik Balti riigid, kaalub ka Gasum Jännese sõnul LNG-terminali ehitamist eelkõige Soome sadamatesse.

Ühendust tarvis igal juhul

„Me kaalume hetkel kolme erineva variandi vahel, millises mõõdus terminali rajada,” selgitas Nurminen. „Hetkel teeme esimesi uuringuid Porvoo ja Inkoo piirkonnas.”

Need kohad on olulised ka seetõttu, et Inkoo ja Paldiski vahel on Soome lahe gaasijuhtme kõige tõenäolisem ala. Nurminen kinnitaski, et igal juhul oleks vaja gaasitoru kaudu Balti riigid ja Soome ühendada.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega