Keskerakonda kuuluva Kadri Simsoni sõnutsi on Jürgen Ligi haruldaselt matslik poliitik, kes suhtub ühtviisi ülbelt ja lugupidamatult kõigisse, kes temaga nõus ei ole. „Olen seda meelt, et tänase valitsuse suureks puuduseks on naiste puudus,” ütles Simson. „See toob kaasa ülbe suhtumise, kus välistatakse debatt ja arutelu ning ülistatakse ülerullimist ja sotsiaalset tundetust.”

Europarlamendi saadik ja Reformierakonda kuuluv Kristiina Ojuland leiab, et minister Jürgen Ligi ütlemine Kaja Kallase kohta TV3 saates „Kolmeraudne” on seksistlik. Ligi ütles saates, et Kaja Kallase „kaunid suured silmad on tavaliselt olnud kinnise suu kohal”.

Aitab nägijaks saada

„Sellise sõnapruugi eest kaotaks vanades demokraatiates minister päevapealt oma ametikoha,” ütles Ojuland. „Ootan, et Ligi vähemalt avalikult vabandaks oma väljaütlemise pärast.”

Ligi ütluse tagajärjel võib Ojulandi hinnangul Eesti poliitikas naisi veelgi vähemaks jääda. Ühtlasi julgustas ta naisi koonduma seksistlike hoiakute vastu.

„Mida rohkem naisi poliitikas on, seda rohkem tekib võimalus tasakaalustatud ja inimnäolise ühiskonna kujunemiseks,” ütles Ojuland, kes ei ole end kunagi feministiks pidanud ega n-ö naisküsimusega tegelenud. „Selleks ei peagi olema feminist, et Ligi väljaütlemisele sirge seljaga vastu seista.”

Samuti Ligi erakonnakaaslane Maret Maripuu avaldas heameelt, et praegu toimuvate sündmuste taustal on ometi päevakorda kerkinud meie ühiskonnale traditsiooniliselt iseloomulik eelarvamuslik naistesse suhtumine, mis teeb teda väga murelikuks.

„Seksistlik kõnepruuk ja üleolev hoiak naiste oskustesse ja võimekusse iseloomustavad mitte ainult Eesti poliitikat, vaid kahju küll, ka mitmeid muid ühiskondliku elu valdkondi, eriti meediat,” leidis Maripuu. „Kahjuks on sellega nii harjutud, et seda ei panda igapäevaselt tähelegi.”

Maripuu sõnul kogeb iga naine, kes osaleb Eesti avalikus elus, varem või hiljem omal nahal pettumusi ja lüüasaamisi, sellepärast et ta on naine. „Loodan tõesti, et nüüdne juhtum aitab nii mõnelgi nägijaks saada,” avaldas ta lootust.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid