Kui tänavu 40-aastaseks saanud „Kaks takti ette” ja „Tähed muusikas” on praeguseks oma eetrielu lõpetanud, siis „Perepidu” sellest hooajast alles alustas ja on Eve sõnul parim, mis ühe teletegija teele võib sattuda. Kuid telesaate õnnestumise võti on meeskond. „Idee võib olla kuitahes suurepärane, kuid televisiooni üksi ei tee,” rõhutab Eve.

Suur meeskonnamäng on ka „Laulukarussell”. Ja nüüdseks juba 20 aastat on selles meeskonnas olnud kogu Eesti, sest lapsed jõuavad teleekraanile piirkondlike eelvõistluste kaudu. Alates 1992. aastast on Eesti suurima laste lauluvõistluse koordineerimine ja korraldamine olnud Eve õlul. Kuid ka peas, sest Eve ütleb pea hetkegi mõtlemata, mis aastal ja mis lauluga võitsid saate näiteks Maarja-Liisi Ilus, Liisi Koikson, Maria Listra või Vaiko Eplik. Ja kõiki meie maa lauluõpetajaidki teab Eve ilmselt une pealt.

Lapsed teavad Evet ka. Ikka väga paljud lapsed ja juba ammusest ajast. Pole siis ime, et ühel sünnipäeval küsinud üks väike laululaps Evele õnne soovides: „Kui vanaks sa saad?” Vastust ootamata jätkanud laps: „Kuule, sada vist!”

Tegelikult on Eve hoopis 59 („Peaaegu 100!” naerab ta ise) ja teletööd teinud 1976. aastast alates, mil ta Tartu ülikoolist teletööle suunati.

Kui tema käes oleks võim ja vägi, siis tooks ta kohe teleekraanile tagasi nii „Kaks takti ette” kui ka „Tähed muusikas”.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega