Tänavu oktoobris möödub Linnahallis peetud Rahvarinde asutamise kongressist 25 aastat ja seda tähtpäeva plaanib Edgar Savisaare juhitav Tallinn suurelt tähiastada. Üks lennukamaid ettevõtmisi on Rahvarinde muuseumi rajamine Vabaduse väljaku tunnelisse, praeguse Ahhaa teaduskeskuse ruumidesse.

Projekti peavastutaja on Tallinna kesklinna vanem Mihhail Korb, kelle sõnul pannakse praegu kokku muuseumi loomisega tegelevat meeskonda. Praegu on olemas nõunikud ja disainer, kes hakkab kuraatori kokkupandavat ajaloolist materjali ruumiliselt kujundama. Kuraatorit otsitakse, Korbi sõnul on mitme kandidaadiga juba räägitud ja sel nädalal kohtutakse paari-kolmega veel. „Loodetavasti nädala lõpuks me otsustame, kes see inimene on,” märkis Korb, täpsustades, et kuraator hakkab tegelema museaalide kogumise ja tekstide ja materjalide ettevalmistamisega.

Ahhaa keskus kolib ruumidest välja aprilli lõpuks. Nii on linnal kontseptsiooni sisu ettevalmistamiseks aega kaks kuud. Mai alguses võib ruumides alata ehitustegevus ja näituse põhjalikum ettevalmistamine. Mai algusest alates jääb muuseumi plaanitava avamiseni viis kuud. „Eestimaa Rahvarinde asutamiskongress peeti 1.–2. oktoobril 1988 Linnahallis. Meie eesmärk on avada muuseum selleks tähtpäevaks,” sõnas Korb.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega