Raadiojaamale Narodnoe Radio eile intervjuu andnud Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart lükkas ümber väite, nagu oleks ta nimetanud venekeelse hariduse keelamist.Kõlvart oli eile Delfis ilmunud samateemalise artikli ja eriti selle pealkirja „Mihhail Kõlvarti salapärane intervjuu: abilinnapea ähvardas Eesti riiki, raadiojaam varjab lindistust” üle hämmastunud, öeldes, et kui see artikkel ei oleks nii kurb, oleks see naljakas.

„Kuidas saab intervjuu olla salajane, kui see on antud otse-eetrisse, mida kuulavad tuhanded inimesed? Mis puudutab seda, et ma olen justkui ähvardanud Eesti riiki, siis sellise pealkirja eest võiks anda Delfi toimetuse kohtusse ja kui mul oleks selleks rahalist ressurssi, siis ma seda ka teeks,” sõnas Kõlvart.

Ei saagi kommenteerida

Artiklis ilmunut, justkui oleks ta öelnud, et venekeelse koolihariduse keelamine Eestis on riigi julgeoleku jaoks oht, ei saa Kõlvart enda sõnul kommenteerida, sest tsitaati ei ole.

„Ma saaksin öelda, mida ma mingi lausega mõtlesin, kui seal artiklis oleks mingi tsitaat minult. Aga kui keegi midagi kuulis, siis ma isegi ei saa öelda, mis selle kontekst oli, kui pole lauset, mida ma ütlesin,” lisas ta.

Abilinnapea sõnul oli intervjuus tõesti juttu venekeelest hariduses ja hiljutisest kohtuotsusest, milles kapo aastaraamatus ilmunud väidete tõttu süüdistanud Kõlvart jäi halduskohtus alla.

„Sellist lauset kindlasti ei olnud, et ma Eesti riiki ähvardan. Ähvardamise sõna ei ole ma kasutanud,” rõhutas Kõlvart.
Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega