Esimesed vihjed Eesti Päevalehele olid lakoonilised, kuid murettekitavad: reede hommikul oli Kuressaarest Tallinnasse lennanud Aviese lennukil juhtunud midagi, mis raskendas maandumist. Sellele lisandus ajalehes Saarte Hääl ilmunud teade, et neljapäeva õhtul oli Kuressaarde saadetud hooldusmeeskond riket parandama ja ka reede õhtul pidid lennureisijad leppima bussisõiduga pealinna.

Kuid pärast nädalast vaheaega — aeganõudvat meilisuhtlust, teabenõudeid ja telefonikõnesid — võib lennuameti vaneminspektori Margus Keermani, Aviese juhi Allan Solli ja Tallinna lennujaama avalike suhete juhi Lauri Linnamäe poolt antud vastusest kokku panna pildi, mis neljapäeval ja reedel juhtus.

Nimelt teatas neljapäeva õhtul Kuressaares maandunud lennuki Jetstream 32 hooldusmeeskond, et õhusõidukil avastati leke. Tallinnast saadeti Kuressaarde mehaanik, kes tuvastas, et tegemist oli hüdrovooliku lekkega — voolik oli purunenud ning see tuli asendada. Kui reede hommikuks sai see asendatud, võttis lennuk peale paar reisijat ja suundus tagasi Tallinna poole.

Lennujaam sai aga lennukilt teate, et sel on probleeme hüdraulikaga. Kuid Jetstream maandus sujuvalt ise, sõitis ruleerimisraja lõpuni. Kuna protseduurireeglid seda nõuavad, viidi lennuk seejärel ohutuse mõttes puksiiriga sealt edasi. „See on tehnilisest rikkest teavitanud lennuki puhul tavaline,” nentis Linnamäe.