Pank andis liisingu olematu auto jaoks, heauskne ostja jääb koduta
Kurjategija meelitas ohvri miljonikroonist Mercedest liisingusse võtma. Selgus, et autot pole üldse olemas. Danske Bank nõuab olematu auto eest endiselt raha ja ohvri kodu läheb sundmüüki.
Harjumaal Tallinna lähedal on praegu Danske Banki nõudel sundmüügis üks maja, mille müügi järel jääb kodutuks kolm põlvkonda. „Mina ja mu perekond — abikaasa, laps ja lapselaps jäävad eluasemest ilma, mingit muud vara mul ei ole. Peale minu perekonna kodu müümist jääb mul suur võlg alles,” ütleb Margus (tegelik nimi toimetusele teada — T. J.). „Olen perekonnapea ja ainus täiskasvanud mees perekonnas,” lisab ta. Margus on napisõnaline ja väärikas mees. Ka kuritegu, mille ohvriks ta langes ja mille tõttu ta kodutuks jääb, ei pane teda pikalt rääkima. „Arvan, et pank on vastutustundetu ja tal puudub südametunnistus,” ütleb ta lihtsalt.
Kodutuks jääb pere seetõttu, et Margus ja Danske Bank sattusid koos õela ja nutika petuskeemi ohvriks, kuid kohtuotsuse kohaselt peab selle eest vastutama ainult Margus.
Panga kasuks tehtava sundmüügini viinud sündmused said alguse 2008. aastal, kui väikeettevõtja Margus tutvus mehega, kes nimetas end Tarmo Sääseks. Sääse head kombed, väljapeetus ja kerge suhtumine rahasse jätsid temast soodsa mulje kui heast ettevõtjast. Ta pakkus end Margusele appi ja lubas ettevõttesse investeeringuid meelitada. Vastutasuks küsis ta, kas Margus saaks talle firma nimel ametiauto liisida. Sääsk saatis Margusele autoportaalist lingi kalli autoga — pea miljon krooni maksev Mercedes-Benz S350 numbrimärgiga 899 MLK. Margus mõtles ja jäi nõusse: auto tuleb ju tema firma nimele, peale selle kaskokindlustus. Seega, kui ka ärist Tarmo Sääsega midagi välja ei tule, saab ta auto Sääse käest ära võtta või kui too ei peaks tahtma anda, siis selle kasvõi varastatuks kuulutada. Häda korral tuleb appi ka kindlustus. Riskid tundusid maandatud ja Margus ei võinud kuidagi aimata, kui mastaapse pettuse ohvriks on ta langenud.